Najnowsza aktualizacja No Man’s Sky Outlaws już dzisiaj pozwoli nam zostać kosmicznym piratem

No Man s Sky Outlaws aktualizacja kosmiczny pirat kosmiczny żaglowie kosmos

Marzy Ci się zamiast odrywania wszechświata jego podbój? Od dziś aktualizacja No Man’s Sky Outlaws oferuje nowy zawód – kosmiczny pirat.

Hello Games stworzyło swoją No Man’s Sky jako grę eksploracyjną. Owszem, postrzelamy sobie okazyjnie do piratów, ale w większości po prostu odkrywamy olbrzymią galaktykę. Z pewnością każdy, kto miał okazję wypróbować tytuł wie, jak niezwykła jest to produkcja. Świetna mieszanka eksploracji, sandboxu, survivalu i ekscytującej przygody. Może nie zajdziemy tam dynamicznej akcji, ale wciąż zapadają w pamięć piękne i przede wszystkim zróżnicowane ekosfery różnych planet. W komentarzach popremierowych szybko pojawiły się głosy, że całkiem fajnie byłoby zagrać po przeciwnej stronie barykady.  Być może studio wysłuchało tych graczy, a być może od początku mieli takie plany. Dziś wchodzi aktualizacja No Man’s Sky Outlaws, w której zamiast eksploratora przywita nas kosmiczny pirat.

Co nas czeka w nowej aktualizacji?

Sprawa jest prosta. Outlaws skupia się na kryminalnym półświatku No Man’s Sky, który do tej pory był raczej miłą odmianą, niż faktycznym problemem. Oczywiście od początku mieliśmy okazję polować na piratów i strzelać do statków w celu zdobycia łupów.  Jednak najnowsza aktualizacja daje nam narzędzia, których potrzebujemy do tworzenia własnych galaktycznych syndykatów przestępczych. Dodatkowo w grze pojawi się pierwsza od ponad dwóch lat nowa klasa statków — żaglowiec słoneczny. Gracze będą mogli również rekrutować i zatrudniać własne eskadry skrzydłowych. Do tej pory podczas rozgrywki napotykaliśmy życzliwe postacie, które prowadziły dla nas fregaty. Od teraz jednak możemy ich zrekrutować bądź zmusić, żeby nam pomogły w rozboju.

Ponadto jako kosmiczny pirat w No Man’s Sky Outlaws będziemy przemycać nielegalne towary i sprzedawać je po ustalonych cenach. Oczywiście nie bez ryzyka. Polować na nas będą Strażnicy. Na szczęście mamy kilka doskonałych narzędzi na unikanie podejrzeń prawa i sprawiedliwości. Fałszowanie paszportów, czy unikanie skanowania ładunku będzie codziennością. Jeśli te uczciwe galaktyki okażą się dla nas za trudne, to mamy również do dyspozycji system Outlaw, który rządzi się swoimi zasadami. Głównie banickimi.

Gra w tym roku skończy już osiem lat. Dość niezwykłe jest ciągłe przywiązanie deweloperów do tej produkcji. Kolejne dodatki i aktualizacje sypią się jak z rękawa. W zeszłym roku studio zdecydowało się nawet na upiększenie, czyli znaczną poprawę wizualną tytułu dzięki No Man’s Sky Prism. Najlepsze jest to, że wszystkie dodatki dostaniemy w ramach podstawki. Czyli nie zapłacić dodatkowo nawet złotówki. Wciąż również trwa promocja na grę – Steam oferuje obniżkę 50% do 21 kwietnia. Jest też dobra wiadomość dla właścicieli Nintendo Switch. Produkcja od Hello Games pojawi się na tej przenośnej konsoli jeszcze tego lata.

Scroll to Top