Alan Wake 2 debiutuje już jutro! Zobaczcie zwiastun premierowy

Na górze mężczyzna z długimi włosami, na dole kobieta w kurtce FBI, dookoła czerwone pnącza, a na środku napis, Alan Wake 2

Xbox Partner Preview 2023 nie było szczególnie długie, jednak przyniosło kilka ciekawych zwiastunów. Jednym z nich był trailer premierowy gry Alan Wake 2.

Jutro czeka nas jedna z większych premier 2023 roku. W końcu, po 10 latach czekania, fanki i fani doczekają się bowiem kontynuacji przygód Alana Wake’a. Remedy Entertainment już od dłuższego czasu wrzucało rozmaite materiały z gry Alan Wake 2 i mówiło m.in. o darmowych dodatkach do produkcji. Pod koniec zeszłego tygodnia poznaliśmy natomiast konkretne wymagania sprzętowe.

Produkcja opowiada historię pisarza, który usiłuje wydostać się z koszmaru, który sam stworzył. Jednocześnie przez małe miasteczko Bright Falls przetacza się fala morderstw rytualnych. Agentka FBI gorączkowo będzie szukać winnych tych strasznych zbrodni.

Gra zaoferuje nam więc dwie grywalne postaci – tytułowego Alana Wake’a oraz Sagę Anderson. Oznacza to dwie zupełnie różne perspektywy. Remedy zdradziło również, że zależnie od kontrolowanego protagonisty całkowicie zmieni się klimat i styl rozgrywki.

Alan Wake 2 zadebiutuje na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jednocześnie produkcja nie doczeka się wersji pudełkowej. Remedy Entertainment uzasadnia to tym, że dystrybucja cyfrowa jest o wiele tańsza, dzięki czemu cena ich tytułu nie będzie zbyt wygórowana.

Jeżeli natomiast ciekawi Was, co jeszcze zaprezentowano podczas pokazu Xbox Partner Preview 2023, zapraszamy do zbiorczego omówienia pokazu. Po fuzji zielonych z Activision Blizzard King zdecydowanie jest na co czekać!

Scroll to Top