Nową szefową Xboksa została Sarah Bond

Nowa szefowa Xboksa, Sarah Bond, stoi na tle ściany z logiem Microsoftu.

Xbox z nowym prezesem. Sarah Bond będzie zajmować się działem sprzętu oraz oprogramowania.

W ostatnim czasie mogliśmy przeczytać wiele nagłówków dotyczących Xboksa. Dwa dni temu odbył się pierwszy pokaz Xbox Partner Preview, na którym firma przedstawiła produkcje swoich partnerów. Niedawno także doszło w końcu do sfinalizowania przejęcia Activision Blizzard. Teraz za to dostaliśmy nowinę, która bezpośrednio dotyczy przywództwa giganta. Xbox ma nowego prezesa! Szefową została Sarah Bond.

Jako prezeska Xboksa, Bond będzie czuwać nad rozwojem sprzętu. Dołączyła ona do firmy w 2017 roku. Odegrała dużą rolę w procesie wytoczonym przez FTC, podczas którego była odpowiedzialna za objaśnienie przemysłu gier sędzi. Nie jest to koniec zmian, bo dowiedzieliśmy się także, że Matt Booty zostanie prezesem do spraw zawartości gier i studiów. Jak możemy przeczytać w artykule portalu The Verge, jego rola ma zapobiec takim scenariuszom jak nieudana premiera Redfall.

Phil Spencer pozostaje wciąż najważniejszą osobą w hierarchii Microsoft Gaming jako dyrektor generalny. Wypowiadając się na temat zmian w firmie, Spencer stwierdził, że nowy zespół będzie najefektowniejszym sposobem, aby zbudować platformę jutra.

Warto także wspomnieć, że wraz z zapowiedzianym już odejściem prezesa Blizzard Activision, Bobby’ego Koticka, dynamika płciowa w zarządzie ulegnie zmianie. Na kierowniczych stanowiskach Xboksa i Microsoftu będzie zasiadać więcej kobiet niż mężczyzn. Nie jest to codzienny widok w branży growej.

Scroll to Top