Co może wyjść z połączenia Dying Light i Fallouta? Atomfall i pierwszy zwiastun gry na Xbox Games Showcase 2024

Zombie, roboty i czerwone budki telefoniczne. Tak prezentuje się pierwszy zwiastun Atomfall przedstawiony na Xbox Games Showcase 2024. Czy jest na co czekać?

Studio Rebellion znane jest głównie dzięki seriom Sniper Elite i Zombie Army. Teraz twórcy skupili się na stworzeniu zupełnie nowej produkcji z gatunku survival, czyli Atomfall. Gra inspirowana jest prawdziwą katastrofą nuklearną, która miała miejsce Windscale w 1957 r. w północnej Anglii. Fabuła toczy się w fabularyzowanej strefie kwarantanny pięć lat po tym wydarzeniu. Pierwszy zwiastun Atomfall został zaprezentowany na Xbox Games Showcase 2024.

W tytuł będzie można zagrać tylko w pojedynkę, a misją graczy jest poznanie prawdy o tragicznych zdarzeniach sprzed lat. Będzie to jednak utrudnione, ze względu na „Protokół, który bacznie obserwuje okolice, wykorzystując do tego między innymi roboty. Oprócz tego bohater na swojej drodze spotka wiele dziwacznych postaci, mistycyzmu i kultów.  Ważną rolę w grze będzie odgrywać polowanie i zdobywanie zasobów, w tym żywności i materiałów rzemieślniczych. Twórcy przygotowali również dla graczy szeroką gamę broni. 

Co ciekawe studio Rebellion podczas tworzenia świata Atomfall inspirowało się elementami klasyków brytyjskiego science-fiction, takimi jak Doktor Who czy Więzień. Czy to jednak wystarczy, aby stworzyć wciągającą i ekscytującą rozgrywkę? Tego najprawdopodobniej przekonamy się w przyszłym roku, ponieważ zapowiedziano już, że gra ma ukazać się w 2025 roku. Tytuł będzie dostępny na konsolach Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz na PC (Steam, Epic Games Store). Atomfall pojawi się również w bibliotece Xbox Game Pass. 

A jeśli poszukujcie nowych gier survivalowych, to zapraszam do przeczytania naszego rankingu najciekawszych produkcji z tego gatunku, które mają ukazać się do końca 2024 roku. 

Scroll to Top