Battlefield 2042 to nie Battlefield – taki obraz wyłania się z recenzji

Grafika promująca grę Battlefield 2042, żołnierz patrzący przez ramię a przed nim tytuł gry, Battlefield 2042 negatywne recenzje

Negatywne recenzje użytkowników nie zostawiają na Battlefield 2042 suchej nitki.

Wczoraj dostaliśmy kolejną odsłonę serii Battlefield i na sporą uwagę zasługuje to, w jaki sposób produkcja została przyjęta przez graczy i graczki. Negatywne recenzje na portalu Steam pozwalają wyciągnąć następujący wniosek – Battlefield 2042 nie powinno powstać. A przynajmniej nie w takiej formie.

Wśród powodów tak krytycznego odbioru nowego Battlefielda najczęściej przewijają się dwa aspekty. Pierwszym z nikt jest obdarcie Battlefield 2042 z mechanik utożsamianych z serią. Gracze i graczki wymieniają tutaj m.in. brak tradycyjnej tabeli wyników i sposób celowania karabinami. Oberwało się także zmianom w wyborze postaci. Zamiast tradycyjnych klas mamy tutaj specjalistów. Jeden z użytkowników na Steam wprost zarzucił DICE, że jest to kolejny skok na pieniądze ludzi.

Podmienili klasy, znak rozpoznawczy Battlefielda, na specjalistów ponieważ będą oni łatwiejsi do monetyzacji. Pozbyli się wielu świetnych szczegółów i mechanik znanych z poprzednich Battlefieldów, żeby gra lepiej się sprzedawała, a nie była bardziej grywalna.

Drugą sprawą jest fatalna kondycja tytułu. Produkcja potrafi zawieszać się czy wyrzucać do pulpitu nawet co 15-20 minut. Nawet na lepszych urządzeniach pojawiają się problemy z klatkami, serwerami… wydaje się, że krótsza byłaby lista rzeczy, które w grze działają i spełniają oczekiwania fanów i fanek.

Podobne opinie krążyły zresztą na portalu Reddit cały zeszły tydzień. Obecne tylko potwierdzają, że nie tego oczekiwała większość fanów i fanek serii. Oczywiście, pojawiają się pozytywne głosy… ale na platformie Steam stanowią one zaledwie 26% wszystkich recenzji.

Ostatnimi czasy wiele produkcji wydaje się trafiać w ręce graczy i graczek z problemami. Wystarczy spojrzeć chociażby na to, co dzieje się w przypadku GTA: The Trilogy – The Definitive Edition. To niepokojący trend, który nie wpływa dobrze na odbieranie wielkich marek.

Graliście już w Battlefield 2042? Czy uważacie, że tak ostra krytyka jest uzasadniona?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry