Bayonetta 3 powstaje – PlatinumGames potwierdza plotki

Bayonetta 3 potwierdzone

Prace nad grą Bayonetta 3 nadal trwają i idą w bardzo dobrym kierunku.

Minęły ponad trzy lata odkąd Nintendo ujawniło powstanie Bayonetta 3 podczas The Game Awards 2017. Od tamtego czasu informacje na temat gry były bardzo nieliczne. Fani mogli jedynie spekulować na temat gry bazując na krótkim trailerze. Teraz pojawiły się nowe wiadomości, z których wynika, że status produkcji jest niezagrożony.

W ostatnim wywiadzie dla Famitsu Hideki Kamiya (projektant i reżyser gier wideo dla studia PlatinumGames) potwierdził, że opisywany hack’n’slash jest nadal w fazie rozwoju. A ten rozwój idzie bardzo dobrze.

Po pierwsze, wiele osób martwi się o Bayonetta 3, ponieważ od czasu jej ogłoszenia nie pojawiły się żadne nowe informacje. Jednak weryfikacje nowych systemów idą świetnie i rozwój idzie bardzo dobrze, więc proszę czekać ze spokojem.

Kamiya rozwiał również wątpliwości oraz plotki na temat platformy, na którą powstaje gra. Potwierdził więc, że pozostaje ona ekskluzywnym tytułem na Nintendo Switch.

Data premiery nie jest jeszcze znana, jednak samo potwierdzenie prac i statusu są świetną wiadomością. W końcu nie bez powodu poprzednie dwie części serii zebrały tak wysokie oceny na portalu Metacritic, zarówno od krytyków, jak i ze strony graczy.

Bayonetta to hack’n’slash wyprodukowany przez japońskie studio PlatinumGames. Pierwsza część zadebiutowała 29 października 2009 roku. W każdej z gier wcielamy się w tytułową wiedźmę Bayonettę, która walczy z siłami Nieba. Starcie dobra ze złem, niezwykle rozbudowany i efektowny systemem walki, sterowanie czasem oraz klimaty fantasy sprawiły, że seria znalazła tak szerokie grono fanów.

Znacie poprzednie części serii? Od jak dawna czekacie na trójkę? Dajcie nam znać w komentarzach. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top