Blair Witch VR już w Halloween

Wirtualna rzeczywistość zapewni masę nowych emocji… i strach przed samotnym zapuszczaniem się do lasu.


Blair Witch – jako przygodowa gra w atmosferze horroru oparta na motywach popularnej serii filmów – to produkcja polskiego studia Bloober Team, znanego z produkcji z elementami grozy, między innymi Layers of Fear czy Observer, a także wkrótce wychodzącego The Medium. Do tej pory growa historia wiedźmy z Blair zdobyła mnóstwo pozytywnych opinii i zachwytów, dlatego nie ma się co dziwić, że twórcy pragną przenieść ją na kolejną platformę i tym samym pogłębić doznania gracza.


Horror ma bowiem umożliwić rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości. Premiera nowej wersji, chwilowo grywalnej jedynie na Oculus Quest, została zaplanowana na 29 października, czyli tuż przed Halloween. Produkcja trafi również na inne platformy VR, ale w późniejszym terminie.


Twórcy zapowiadają, że Blair Witch VR obedrze graczy z ostatniej deski ratunkowej, jaką czuli podczas rozgrywki przed ekranem komputera lub telewizora. Tym razem produkcja wrzuci ich dosłownie w sam środek wydarzeń, pogrążony w ciemności las wyda się jedną ogromną pułapką, w której trudno się nie zgubić, a która zarazem wydaje się dość klaustrofobiczna. Podobno nie pomoże nawet zamknięcie oczu.


Lubicie się bać? Zaryzykujecie przygodę z Blair Witch w takim wymiarze?


Autorka: Natalia “Taliya” Pych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top