BlizzCon 2019 – przegląd newsów

BlizzCon – jedna z największych imprez gamingowych na świecie. Blizzard, czyli firma, która stworzyła konwent do promocji własnych produkcji, nie mogła pozwolić sobie na porażkę.Musieli przedstawić duże tytuły, coś, co faktycznie zainteresuje graczy i pokaże, że firma stawia na jakość. I podołali. 
Oto lista kilku najbardziej wyczekiwanych przez nas produkcji studia.

* * *

World of Warcraft: Shadowlands – nowy dodatek do serii


Już w 2020 roku fani serii World of Warcraft będą mogli cieszyć się nowym dodatkiem „Shadowlands”. Akcja będzie toczyć się w alternatywnym świecie, pełnym śmierci, gnilizny i trupiego smrodu, gdzie gracz musi zdecydować, do której frakcji dołączyć, by ocalić świat przed apokalipsą. W trailerze widzimy, jak Sylwana, sławna przywódczyni Hordy, doprowadza do rozerwania nieba i zniszczenia bariery między Azeroth i królestwem umarłych.

Ciekawostką jest „Wieża Potępionych”, czyli loch, który podobno ma nie mieć końca i pozwolić graczowi na nieprzerwane zdobywanie nowych itemów.

Grę będzie można kupić w trzech wersjach:
  • Base Edition – dodatek “World of Warcraft: Shadowlands” w przedsprzedaży + wczesny dostep (ang. early access) do klasy rycerza śmierci oraz pandarenów (wymagana aktualizacja Visions of N’Zoth).
  • Heroic Edition – Base Edition + możliwość natychmiastowego awansowania postaci do poziomu 120 + latający wierzchowiec (ang. Ensorcelled Everwyrm), z którym związana jest jedna z misji. Nagroda – zestaw do transmogryfikacji Vestments of the Eternal Traveler – wydaje się warta zachodu.
  • Epic Edition – Heroic Edition + 30 dni czasu gry + zwierzak Anima Wyrmling + efekt Eternal Traveler’s Heartstone + efekt kosmetyczny dla wybranych broni Ilusion: Wraitchchill.
* * *

Overwatch 2 – kontynuacja fenomenalnej sieciowej strzelankiNowe postaci, nowe umiejętności, hero missions, kooperacja – to tylko niektóre z haseł, które padły na tegorocznym BlizzConie w odniesieniu do gry „Overwatch 2”. Wyczekiwana przez fanów serii kontynuacja zaoferuje graczom nie tylko misje w stylu adventure mode znanego z „Diablo” i kampanie z możliwością współpracy między graczami. Tu warto podkreślić, że druga część strzelanki wciąż największy nacisk będzie kładła na tryb wieloosobowy. Chodzi o dodanie graczom rozrywki i nowych możliwości, skąd też wynika kolejna decyzja studia – pierwsza i druga część serii „Overwatch” zostaną połączone przez wspólne serwery. Oznacza to, że gracze będą mogli wspólnie walczyć i rywalizować, a wszelkie skórki z poprzedniej gry i zdobyte w jedynce achievmenty zostaną przeniesione do dwójki.

Postaci – poza faktem, iż dostaniemy kilka nowych charakterów – będzie można rozwijać pod wieloma kątami, między innymi umiejętności w walce. Do tego dostaniemy misje fabularne – uczestnicy BlizzConu mogli zapoznać się z wybranymi podczas trwania konwentu.

Zapowiada się prawdziwa bomba dla fanów, która jak na razie nie rozczarowuje pod żadnym kątem.

* * *

Diablo IV – właściwa kontynuacja serii
To na tę grę czekali fani serii Diablo. Czwarta odsłona cyklu wydaje się być właśnie tym, co powinno zastąpić nieszczęsną trójkę. Symbole okultystyczne, satanistyczne rytuały i mnóstwo, mnóstwo, mnóstwo krwi. Podczas Blizzconu zaprezentowano najpierw trailer, wprowadzający do świata gry, a następnie kilka minut gameplayu. Akcja została umiejscowiona kilka lat po wydarzeniach z trójki. Gracz będzie mieć okazję do walki z armią Lilith i przejścia niesamowicie mrocznej i krwawej historii.

Na ten moment wiadomo, że fabuła będzie nieliniowa i osadzona w otwartym świecie, który gracz może eksplorować zgodnie ze swoim widzimisię. Celem twórców było połączenie grafiki z dwóch pierwszych części z systemem walki w trzeciej.  Diablo IV zaoferuje również pojedynki PvP.

Gra będzie dostępna tylko w trybie online. Data premiery nie jest jeszcze znana.

* * *

Hearthstone: Descent of Dragons – nowe rozszerzenie
Fani karcianki Hearthstone również dostaną coś dla siebie – nowe rozszerzenie „Descent of Dragons”, które, tak jak nazwa wskazuje, pełne będzie smoków. Po ostatnich aferach związanych z banem Blitzchunga, w związku z którym firma straciła jednego z największych sponsorów, Blizzard musi zaoferować fanom coś porządnego, co trochę zmyje gorzki smak wpadki.
Więcej na razie nie wiadomo.

* * *

Tak prezentuje się podsumowanie dotychczas udostępnionych informacji z konwentu Blizzcon 2019. Na które gry najbardziej czekacie?

Autor: Natalia “Taliya” Pych

1 thought on “BlizzCon 2019 – przegląd newsów”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top