Chcesz zagrać w DOOM na teście ciążowym?

Wczoraj informowałyśmy o prologu Skyrima do obejrzenia na teście ciążowym, a dziś czas na popularną strzelankę, którą faktycznie da się ograć.

Kiedy wczoraj wspominałyśmy o możliwości obejrzenia prologu Skyrima – słynnego RPG-a na teście ciążowym, wiedziałyśmy już, że twórca – użytkownik Twittera o nicku Foone – nietypowego konsolo-podobnego gadżetu opracował już kolejny tytuł. Jest nim DOOM z 1993 roku, FPS bijący rekordy popularności mimo upływu lat. 


Na początku Foone – podobnie jak w przypadku Skyrima – umożliwił jedynie oglądanie nagranej rozgrywki na małym monochromowym ekranie o rozdzielczości 128:32 pikseli. Wiadomo jednak, że DOOM-a naprawdę da się odpalić na wielu sprzętach elektronicznych, więc fakt, że – po wymianie ekranu i CPU – graczowi udało się faktycznie uruchomić grę na teście ciążowym, nie zdziwił nikogo aż tak bardzo. Zasługuje jednak na docenienie za tak oryginalny pomysł i jego wykonanie.


Yesterday I had a lot of retweets and reddit posts and such for playing Doom on a pregnancy test.
But as I explained then, it wasn't really PLAYING on a pregnancy test, it was just a video being played back, not an interactive game.

Well, now it is. It's Pregnancy Test Doom! pic.twitter.com/Nrjyq07EVv

— foone (@Foone) September 7, 2020


Użytkownik pochwalił się, że pracuje nad kolejnymi grami do ogrania na teście ciążowym, a docelowo chce udostępnić urządzenie (najprawdopodobniej w formie instrukcji, jak je wykonać) fanom pomysłu.


Autorka: Natalia “Taliya” Pych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top