Ogromny wzrost popularności Among Us

Dość niespodziewany skok popularności przeżywa właśnie niskobudżetowa gra Among Us, która zadebiutowała w 2018. Stała się prawdziwym fenomenem wśród graczy!

W Among Us naszym zadaniem jest jak najszybsze przygotowanie statku do wyruszenia w kosmiczne wojaże. Tytuł umożliwia rozgrywkę w maksymalnie 10 osób, jednak nie wszystkie będą pomagały w uruchamianiu statku. W zależności od liczebności grupy w grze pojawia się 1, 2 lub 3 Impostorów, których zadaniem jest sabotowanie prac oraz… zabijanie innych graczy! Drużyna poza naprawą statku stara się zatem odnaleźć również morderców. Dodatkowym atutem tytułu jest fakt, że gra posiada crossplay pomiędzy wersją mobilną (zarówno IOS i Android) a PC
 

 
 
Twórcy Among Us ujawnili, że w trakcie ostatniego weekendu na serwerach gry w jednym momencie pojawiło się 1,5 miliona graczy. Większość z nich korzystała ze smartfonów (odnotowano około 166 tysięcy osób grających z PC), gdzie gra jest udostępniona do pobrania za darmo. Serwery nie były jednak do końca gotowe na tak ogromne zainteresowanie tytułem, więc gracze zaczęli napotykać problemy z dołączaniem do rozgrywki.

Popularność Among Us wydaje się nieustannie rosnąć, a co za tym idzie, zwiększa się również liczba osób grających w stacjonarną wersję gry – według danych z platformy Steam w dniu dzisiejszym w tytuł grało 187 525 użytkowników jednocześnie.


Autorka: CherryPie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top