Nowa gra Creepy Jar to już nie Chimera, tylko StarRupture

na grafice widzimy planetę w kosmosie i ludzi na jej powierzchni, ubranych w kombinezony i z laserami lub światłami w rękach, w tle unosi się inna planeta/wielki obiekt, z lewej strony oświetlony na czerwono, a z prawej na niebiesko, na środku widać nowy tytuł gry StarRupture, znanej wcześniej jako Chimera

Chimera to od teraz StarRupture, czyli opracowywany obecnie nowy tytuł Creepy Jar, twórców Green Hell.

W czerwcu w trakcie PC Gaming Show twórcy Green Hell zdradzili co nieco o produkcji, nad którą obecnie pracują. Pierwotnie gra miała nosić nazwę Chimera, jednak Creepy Jar ogłosiło nowy tytuł, czyli StarRupture.

Tłumacząc tytuł na język polski, oznacza on tyle co „rozłam gwiazdy”. Najpewniej wiąże się on z miejscem akcji gry, czyli ciałem niebieskim o nazwie Rupture. Skąd jednak taka decyzja, skoro gra była już zapowiedziana na dużym wydarzeniu growym? Deweloperzy, reżyser Michał Stawiski oraz prezes studia Krzysztof Kwiatek, wyjaśniają powody w specjalnie przygotowanym trzyminutowym wideo.

Nietrudno zauważyć, że wiele z wykorzystanych ujęć nie pokazuje nic nowego. Większość możecie kojarzyć z pierwszego zwiastuna gry. Nie martwcie się jednak, gdyż biorąc pod uwagę zapowiedzianą premierę wczesnego dostępu w 2024 roku, z pewnością wkrótce dostaniemy materiały z dotąd nieznanymi fragmentami rozgrywki.

Jak zdradza tytuł wideo, jest to pierwszy devlog, czyli materiał od deweloperów gry, z planowanej serii. Czas pokaże, ilu odcinków się doczekamy. Po sukcesie Green Hell twórcy na pewno nie muszą martwić się o widownię dla kolejnych nagrań.

Grę możecie już dodać do swojej listy życzeń na Steamie. Premiera pełnej wersji na PC zapowiedziana jest wstępnie na 2025 rok.

Scroll to Top