Co nowego w PlayStation Store? (16 listopada – 22 listopada)

Nowa konsola oznacza nowe gry – ten tydzień zdecydowanie należy do PlayStation 5.

 

16 LISTOPADA    

Speaking Simulator (PS4) – gra przygodowa od studia Affable Games. Gracz wciela się w stworzonego przez siebie androida, który ma za zadanie infiltrować społeczeństwo. Rozgrywka skupia się na “mówieniu”, co odbywa się za pomocą określonych ruchów gałek kontrolera.

17 LISTOPADA    

Mars Horizon (PS4) – gra strategiczna stworzona przez Auroch Digital. Zadaniem gracza jest pokierowanie jedną z pięciu agencji kosmicznych i wysłanie misji na Marsa, a później prowadzenia tam działalności.

Mortal Kombat 11 Ultimate (PS4) – kolejna odsłona bijatyki od NetherRealm Studios. Założenia rozgrywki się nie zmieniły – gracz wcielając się w jedną z kilkudziesięciu postaci bierze udział w krwawych pojedynkach. 

Serious Sam Collection (PS4) – zremasterowana trylogia kultowej strzelanki stworzona przez Croteam. Rozgrywka polega na pokonywaniu przeciwników na arenach w najbardziej pomysłowe i bolesne sposoby

19 LISTOPADA  

Bridge Constructor: The Walking Dead (PS4) – gra strategiczna wyprodukowana przez Headup Games. Zadaniem gracza jest budowanie mostów i innych konstrukcji pozwalających uchronić bohaterów od zabójczych zombie.

Astro’s Playroom (PS5) – platformówka 3D od studia ASOBI Team. Tytuł jest darmowy i domyślnie zainstalowany na każdej konsoli PS5. Gra zabiera gracza w podróż po wnętrzu najnowszej konsoli Sony i pokazuje nowe możliwości sprzętu.

Borderlands 3 (PS5) – pierwszoosobowy action-RPG stworzony przez Gearbox Software. Główną rolę odgrywają tu strzelanie i absurdalny humor. Gracz może wcielić się w jedną z czterech unikatowych postaci. Fabuła ma miejsce jakiś czas po Tales from the Borderlands. 

Bugsnax (PS5) – kolorowa gra przygodowa od Young Horses. Zadaniem gracza jest odnalezieniu pewnej podróżniczki i odkryciu tajemnic wyspy Snaktooth. 

Call of Duty: Black Ops – Cold War (PS5) – kolejna odsłona serii strzelanek od Treyarch i Raven Software. Po stworzeniu własnej postaci, gracz trafia do Stanów Zjednoczonych z czasów zimnej wojny. Decyzje podejmowane podczas rozgrywki mają swoje konsekwencje.

Dead by Daylight (PS5) – survival-horror od studia Behaviour Interactive. Najważniejszym elementem rozgrywki są pojedynki multiplayer, gdzie czterech graczy wciela się w ocalałych, a jeden w polującego seryjnego mordercę. Każda z dostępnych postaci posiada inny zestaw umiejętności, które mogą pomóc z przechytrzeniu drugiej strony.

Demon’s Souls (PS5) – remake action-RPG stworzonego przez Bluepoint Games. Niesamowicie wymagająca, powolna i ciężka podróż po inspirowanym gotykiem świecie. Poza poprawioną oprawą graficzną, odnowiona wersja nic nie zmienia w założeniach rozgrywki.

Godfall (PS5) – action-RPG od Counterplay Games. Gra jest połączeniem zbierania niesamowitych ilości ekwipunku w zamian za pokonywanie przeciwników w dynamicznych walkach. Twórcy położyli duży nacisk na kooperację.

Maneater (PS5) – action-RPG przygotowane przez Blindside Interactive. Gracz wciela się w rekina – żarłacza tygrysiego – który poszukuje zemsty. Poza atakowaniem turystów, gra zawiera otwarty świat, drzewko rozwoju postaci i zaawansowany system walki.

Marvel’s Spider Man Remastered (PS5) – action-adventure od Insomniac Games i odnowiona wersja hitu o człowieku-pająku. Wcielając się w Petera Parkera, graczowi przyjdzie zwiedzać Nowy York czy pokonywać złoczyńców. Ulepszona wersja zawiera szybsze ekrany ładowania, poprawione elementy graficzne i rozdzielczość, a także trzy DLC wydane po premierze.

Marvel’s Spider Man Miles Morales (PS5) – samodzielne DLC action-adventure do wyżej wspomnianego dzieła Insomniac Games. Nie zmieniają się główne założenia rozgrywki, a bohater. Miles, poza klasycznym zestawem umiejętności człowieka-pająka, potrafi stać się niewidzialny i używać bioelektryczności.

Mortal Kombat 11 Ultimate (PS5) – wspomniana wcześniej bijatyka od studia NetherRealm. 

Observer: System Redux (PS5) – poprawiona wersja survival-horroru stworzonego przez Bloober Team. Rozgrywka polega na obserwowaniu przebiegu wydarzeń, rozmowach i podsłuchiwaniu NPC-ów oraz skanowania otoczenia. Ulepszona została oprawa graficzna, a historie i gameplay rozbudowano.

Planet Coaster: Console Edition (PS5) – symulator parku rozrywki od Frontier Developments. Gra kładzie duży nacisk na ekonomię i strategię rozwoju parku gracza. Istotne jest też dbanie o zadowolenie i bezpieczeństwo bywalców.

Poker Club (PS4/PS5) – gra o pokerze stworzona przez Ripstone Games. Produkcja zawiera kilka wariantów rozgrywki, pozwala na tworzenie między graczami własnych klubów czy startowanie w turniejach do dwustu osób. Dostępny jest cross-play pozwalający na międzyplatformową rywalizację.

Sackboy: Wielka Przygoda (PS5) – platformówka 3D od Sumo Digital. Główny bohater LittleBigPlanet przemierza różnorodne światy, aby uratować swoich przyjaciół. Rozgrywka pozwala na wspólną zabawę do czterech graczy.

Warhammer: Chaosbane – Slayer Edition (PS5) – action-RPG stworzony przez EKO Software. Hack’n’slash, w którym po wyborze jednej z czterech klas, gracz ma za zadanie eksplorować lokacje pełne wrogów. Tytuł pozwala na rozgrywkę do trzech osób w trybie kooperacji.

20 LISTOPADA  

Katamari Damacy Reroll (PS4) – gra zręcznościowo-logiczna od Monkeycraft. Kolorowa przygoda o pijackim Księciu, Władcy Kosmosu, który musi uratować Wszechświat. Zawiera tryb kooperacji dla dwóch graczy.

Sakuna: Of Rice and Ruin (PS4) – action-adventure 2.5D stworzone przez studio Edelweiss. Gracz zostaje zabrany do świata inspirowanego mitologią japońską, gdzie wciela się w boginię żniw – tytułową Sakunę. Poza walką z demonami, bohaterka zajmuje się również uprawianiem ryżu, tworzeniem broni czy gotowaniem.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top