Co z przyszłością Dragon Age 4?

Pamiętasz jak pokonałeś Arcydemona, potem Anders odwalił niezłe szambo, a na koniec dowodziłeś Inkwizycją? 


Też chciałabym już powrócić do Thedas… i, jak wiemy od kilku lat, będzie nam to w końcu dane! Pytanie tylko: kiedy?

Na Electronic Entertainment Expo 2018 dostaliśmy poniższą zapowiedź nowego Dragon Age’a. To, na co powinniśmy zwrócić uwagę to czerwone lyrium, które towarzyszy nam od drugiej części gry i okazuje się coraz potężniejsze. Nie brakowało też przypadków, gdy ktoś chciał wykorzystać jego moc. Możemy podejrzewać, że w kolejnej części również będzie pełniło jakąś ważniejszą rolę. Druga warta uwagi rzecz to głos Solasa, który typowym dla siebie tonem mówi:

Znalazłeś mnie w końcu. Podejrzewam, że masz wiele pytań.

Tak, stary! Na przykład, gdzie jest moja ręka?!
Dla tych, którzy zapoznali się z DLC Intruz nie jest żadnym zaskoczeniem to, że jego postać musi odegrać tam sporą rolę. 
Co do innych przewidywań, to na sam koniec ostatniego Dragon Age’a, dostajemy filmik, na którym Inkwizytor wbija sztylet w sam środek Tevinteru – chyba czeka nas więc zabawa w ojczyźnie Doriana!
Jednak mamy już 2020, a tu ani widu, ani słychu, kiedy wrócimy do Thedas. Ostatnio dostaliśmy tylko zapewnienie, że prace nad tytułem trwają, lecz z powodu pandemii twórcy zmuszeni są pracować z domu, co spowalnia proces.

I realize that most of you are here for Dragon Age news and there hasn’t been a lot of that lately…
Let me just run down some things I an say:
1. We are working on the next Dragon Age
2. Yes we are working from home
3. Working from home is harder
4. We are making progress

— Mark Darrah (@BioMarkDarrah) July 22, 2020

Miejmy tylko nadzieję, że wkrótce dostaniemy informację na temat daty premiery. Po porażce Anthem myślę, że możemy się spodziewać bardzo dopracowanego tytułu ze strony Bioware. Inaczej już chyba całkowicie stracą zaufanie graczy. Ja po cichu jeszcze liczę na to, że nasz główny protagonista będzie mógł mieć lepszą fryzurę nich dotychczas! A Ty czego się spodziewasz po następnej części Ery Smoka?
Autorka: Agnieszka “Ai xun” Białas

2 thoughts on “Co z przyszłością Dragon Age 4?”

  1. Mieli już sporo czasu na zrobienie większości gry i spowolnienie przez pracę w domu mnie nie przekonuje xD Uwierzę, że gra naprawdę powstaje jak dostanę datę premiery.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top