CD PROJEKT RED podzieliło się swoimi planami na Cyberpunk Orion

Plecy Johnny'ego z Cyberpunka 2077, studio ma w planach na Cyberpunk Orion uczynić Amerykę jeszcze bardziej dystopijną

W najnowszym odcinku podcastu AnsweRED CD PROJEKT RED zdradziło, że główne plany na Cyberpunk Orion obejmują uchwycenie dystopijnej wizji Ameryki. Według twórców, choć Cyberpunk 2077 starał się przedstawiać mroczną przyszłość, nie posunął się w tym wszystkim wystarczająco daleko.

CD PROJEKT RED ujawniło parę ciekawych szczegółów na temat planów dotyczących kontynuacji Cyberpunk 2077, która nosi kryptonim Orion – wiemy, że Ameryka w niej ma być znacznie bardziej dystopijna. Paweł Sasko przyznał w podcaście AnsweRED, że poprzednia odsłona serii nie do końca oddała mroczny klimat „upadłej” rzeczywistości, jaką chciałoby zobrazować studio.

Twórcy postanowili skupić się na najciemniejszych stronach współczesnej Ameryki – chcą bowiem uczynić Night City jeszcze bardziej przerażającym i dojmującym. Sasko wyjaśnił, że jego podróże po Stanach Zjednoczonych otworzyły mu oczy na powszechność problemów społecznych. Tych właśnie, które planuje ukazać w Cyberpunk Orion. Szczególną uwagę zwrócił na kryzys bezdomności. Producent wykonawczy Dan Hernberg zażartował nawet, że „jeden bezdomny w namiocie” nie wystarczy, aby uchwycić skalę tego problemu. Kolejna część ma być już grą, która nie boi się poruszać trudnych tematów i odważniej przekracza granice.

Nowy projekt ma być także znacznie bardziej realistyczny. CD PROJEKT RED ma położyć nacisk na najdrobniejsze szczegóły, które wyróżniają miasta w Stanach Zjednoczonych. Każdy element świata ma odzwierciedlać autentyczne amerykańskie realia. Twórcy zakończyli już prace nad aktualizacjami pierwszej części gry i rozszerzeniem Widmo Wolności. To zaś oznacza, że zasoby płyną teraz m.in. do budżetu Cyberpunk Orion. Mimo trudności, z jakimi borykało się studio przy premierze Cyberpunk 2077, ostateczny sukces gry daje duże nadzieje na udaną kontynuację.

Tytułu nie zobaczymy jednak prędko. CD PROJEKT RED oczywiście ruszyło z kopyta, jeśli chodzi o intensywne prace nad nowymi produkcjami. Natomiast największe siły skupione są wokół nowego Wiedźmina. Jak pisaliśmy na początku tego miesiąca, podsumowując plany studia, są one teraz dosyć rozproszone. Nad Orionem pracuje obecnie jedynie około 9% deweloperów.

Scroll to Top