Oficjalnie ogłoszono prace nad grą Resident Evil 9! Co wiemy o nadchodzącym dziele Capcomu?

Koshi Nakanishi - reżyser Resident Evil 9

Capcom Next obfitowało w wiele niespodzianek. Z pewnością największą z nich było oficjalne ogłoszenie prac nad grą Resident Evil 9. Poznaliśmy nawet reżysera odpowiedzialnego za ten tytuł.

O najnowszej części kultowej serii horrorów mówiło się już od jakiegoś czasu. Ostatnie niepotwierdzone doniesienia sugerowały, iż nadchodząca gra Capcomu dostanie otwarty świat. Co prawda, plotek było więcej, lecz twórcy niechętnie dzielili się jakimikolwiek szczegółami. Do teraz. Niedawne Capcom Next obfitowało w wiele ciekawych informacji dotyczących planów japońskiego producenta. Na pewno fanów tytułów z dreszczykiem najbardziej zainteresowało oficjalne ogłoszenie prac nad Resident Evil 9. Co jeszcze wiemy na temat tej produkcji?

Oprócz potwierdzenia prac nad najnowszą częścią serii Resident Evil ujawniono reżysera, który będzie za nią odpowiedzialny. Został nim Koshi Nakanishi – twórca rozchwytywanego Resident Evil 7 Biohazard. Najwidoczniej nadchodząca gra od Capcomu jest w dobrych rękach. Jednak to nie koniec niespodzianek.

Nakanishi podzielił się swoimi przemyśleniami związanymi z kultową serią horrorów. Stwierdził, że przed premierą siódmej części gry z cyklu Resident Evil rozczarowywały fanów. Postanowił więc to zmienić i spróbować zrobić tytuł znacznie straszniejszy od swoich poprzedników. W związku z tym zamiast kamery TPP postawiono na FPP. Miało to na celu sprawienie, iż gracze intensywniej odczują klimat produkcji, co spowoduje u nich jeszcze większy lęk.

To że Koshi Nakanishi został reżyserem gry Resident Evil 9 może nam podpowiedzieć jak będzie ona wyglądać. W związku z jego niedawnymi przemyśleniami jest niemal pewne, iż w najnowszej odsłonie kultowej serii otrzymamy kamerę z perspektywy pierwszej osoby. Jednak czy coś jeszcze wiemy na temat nadchodzącej produkcji Capcomu? Oprócz nieoficjalnych doniesień niewiele. Oczywiście z czasem twórcy udostępnią więcej szczegółów dotyczących ich dzieła.

Scroll to Top