Death Stranding – Hideo Kojima chwali się wynikami sprzedaży oraz współpracą z A24

Grafika z gry Death Stranding

Hideo Kojima podsumował wyniki sprzedaży gry Death Stranding. Od czasu premiery z produkcją zapoznały się już miliony osób. 

Pod koniec 2019 na konsole PlayStation 4 trafiła produkcja studia Kojima Productions. Rok później gra Death Stranding pojawiła się również na komputerach osobistych. Od tego czasu zapoznało się z nią mnóstwo graczy. Ostatnio Hideo Kojima pochwalił się najnowszymi wynikami sprzedaży tego tytułu.

Okazuje się, że po Death Stranding sięgnęło już łącznie 16 milionów osób! Oczywiście dane zebrano z wszystkich platform, czyli konsol PlayStation 4, PlayStation 5 i PC. Ponadto Hideo Kojima wskazał, że ten wynik obejmuje również usługi PlayStation Plus oraz PC Game Pass.

Japończyk nie tylko pochwalił się wynikami finansowymi, ale i nową współpracą. Mianowicie twórca łączy siły z wytwórnią A24 w pracy nad filmem Death Stranding. Niestety nie znamy jeszcze nazwisk aktorów czy filmowców zaangażowanych w projekt. Nieco więcej na temat tej współpracy przeczytacie na oficjalnej stronie Kojima Productions. 

Death Stranding osiągnęło spektakularny finansowy sukces, dlatego nic dziwnego, że twórca pragnie dalej rozwijać to uniwersum. Przypomnę, że pracę nad kontynuacją gry już trwają. Być może dzięki produkcji od A24 z tym światem zapozna się jeszcze więcej osób. Zwłaszcza, że Kojima zapowiedział, że film nie ma być bezpośrednim przeniesieniem gry na kinowy ekran. Grupą docelową mają być nie tylko fani gry, ale również miłośnicy kina. Aktualnie nie znamy daty premiery ani Death Stranding 2, ani filmowej adaptacji. 

Scroll to Top