Fanowska wersja The Elden Ring

W oczekiwaniu na wieści, fani postanowili stworzyć własny projekt. 

 
Chociaż The Elden Ring jest jednym z głośniejszych projektów studia FromSoftware, od dawna nie doczekał się on żadnych aktualizacji. Ostatnim śladem aktywności twórców był nieco ponad dwuminutowy trailer pokazany podczas E3 2019. Nie mogąc doczekać się informacji o projekcie współtworzonym z Georgem R.R. Martinem, fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.
 
Nie tak dawno na Subreddicie poświęconym The Elden Ring pojawił się specyficzny obrazek. Przedstawia on olbrzyma czekającego z otwartymi ramionami na rannego, przeszytego sześcioma strzałami rycerza. Towarzyszy mu podpis (pisownia oryginalna): “When you finally gonna defeat glave master hodir , but it turns out there is hidden archers in the back shooting you to death” (“Kiedy wreszcie uda ci się pokonać mistrza miecza Hodira, ale okazuje się, że przyczajony łucznik już czeka, aby zastrzelić cię na śmierć”). 
 
Dla niewtajemniczonych mogła to być przez chwilę iskierka nadziei – ostatecznie, materiały o The Elden Ring nie pokazywały się już od roku, jednak bardziej obeznani fani studia FromSoftware szybko zwietrzą podstęp. Postać giganta nie jest niczym innym, niż Wybrańcem z Dark Souls, ubranym w charakterystyczną Maskę Ojca, jedną z trzech, które możemy pozyskać po walce z bossem w Katakumbach (jeszcze bardziej zaawansowani fani rozpoznają nawiązanie do Giantdad, jednego z popularnych buildów). Ranny wędrowiec zaś pojawiał się w materiałach do Dark Souls 2.
 
Ten (skądinąd średniej jakości) obrazek jest jednak czymś więcej, niż nieumiejętną próbą oszukania obserwatorów. Zniecierpliwieni fani zrezygnowali z wyczekiwania na kolejny strzęp informacji, a zamiast tego, zaczęli samodzielnie tworzyć fabułę gry. Teorie, założenia i spekulacje nie ograniczają się tylko do Subreddita – w Internecie można znaleźć już swoistą Wikipedię, opisującą założenia tak zwanego fake lore. Na chwilę obecną strona liczy sobie 32 artykuły, będące zarówno opisami bossów, jak i lokalizacji, a także możliwych do napotkania postaci niezależnych. Jest wysoce prawdopodobne, że strona z czasem doczeka się o wiele bardziej rozbudowanej zawartości.
 
Czy twórcy wezmą pod uwagę chociaż ułamek tego, co dotychczas stworzyli fani? Wątpliwe. Trzeba jednak przyznać, że skala całkiem spontanicznego projektu utworzonego przez fanów produkcji FromSoftware jest imponująca. Być może będzie ona inspiracją do powstania kolejnego soulslike’a?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top