Podczas The Game Awards 2023 pojawił się zwiastun dwóch dodatków do gry Final Fantasy XVI

Dwie kobiety i mężczyzna

Po ogromnym sukcesie swojego najnowszego dzieła studio Square Enix nie zwalnia tempa. Do Final Fantasy XVI trafią dwa dodatki, których zwiastun pokazano podczas gali The Game Awards 2023.

Najnowsze dzieło studia Square Enix skradło serca graczy oraz recenzentów. Bardzo dobrze pokazuje to średnia ocen w serwisie Metacritic wynosząca 87 procent. O popularności produkcji świadczy również fakt, iż w pierwszym tygodniu od premiery sprzedała się ona w nakładach ponad trzech milionów kopii. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczęło zastanawiać się, czy tytuł dostanie jakieś fabularne rozszerzenie. Niedawno twórcy postanowili rozwiać wątpliwość fanów. Zapowiedzieli oni aż dwa dodatki do Final Fantasy XVI, których zwiastun mogliśmy zobaczyć podczas tegorocznej ceremonii rozdania nagród The Game Awards.

Pierwszy z dodatków do gry Final Fantasy XVIEchoes of the Fallen – jest już dostępny w sklepie PlayStation Store. Akcja rozszerzenia rozgrywa się tuż przed finałem głównego wątku fabularnego. Natomiast na drugie DLC będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. The Rising Tide planowo pojawi się na rynku dopiero wiosną 2024 roku. Jednak póki co nie znamy dokładnej daty premiery.

Obecnie gra Final Fantasy XVI (której recenzję możecie przeczytać tutaj) jest dostępna wyłącznie na konsolę PlayStation 5. Jednak niebawem ma się to zmienić. Przed premierą twórcy chcieli wydać swoje najnowsze dzieło również na PC. Jak się okazało, deweloperzy nie poprzestali tylko na planach. W czerwcu oficjalnie potwierdzono, że tytuł pojawi się na komputerach osobistych. Kiedy dokładnie to nastąpi? Tego jeszcze nie wiemy.

Scroll to Top