Free Play Days z Yakuzą w ramach usługi Microsoftu

 

W ten weekend seria Yakuza trafi za darmo do posiadaczy usługi Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass.


Gra będzie dostępna za darmo od 1 do 4 października – jest to niezła okazja, bo seria trafiła na konsole Microsoftu dopiero w tym roku. Wszyscy subskrybenci Xbox Game Pass i Xbox Live Gold mogą w tym czasie zagrać w Yakuzę 0, Yakuzę Kiwami oraz Yakuzę Kiwami 2. Ostrzegam, że nie zdążycie ich przejść w tym czasie, więc warto nastawić się z góry na “liźnięcie” klimatu.

Wcielamy się w członka yakuzy Kiryu Kazumeniezwykle honorowego i potężnego wojownika, który nigdy nie zabija. Główny wątek fabularny to ciężka, patetyczna opowieść, która bardzo kontrastuje z naprawdę specyficznymi misjami pobocznymi (np. kup dziecku gazetkę dla dorosłych) lub aktywnościami (np. zbieraj karty z gwiazdami japońskiej pornografii, a potem oglądaj filmy z tymi paniami).

Mimo że przez wiele lat seria była wydawana wyłącznie na konsole Sony, to ostatnio możemy zauważyć, że Microsoft ma coraz bliższe stosunki z Segą. Nie dość, że wspomniane gry od jakiegoś czasu są dostępne w usłudze Xbox Game Pass na PC, to nadchodząca Yakuza: Like a Dragon będzie tytułem startowym na nową generację Xboxów. Dla porównania, gra trafi na PlayStation 5 dopiero w marcu 2021.

Autorka: Magdalena “Marqi” Sroka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top