Frostpunk – dodatki zmierzają na konsole

Grafika z gry Frostpunk

Do tej pory trzy dodatki do gry Frostpunk były dostępne jedynie na komputerach osobistych. Zmieni się to już w tym miesiącu.

Ostatnio twórcy gry Frostpunk poinformowali, że trzy dodatki do gry: Na krawędzi, Szczeliny oraz Ostatnia jesień trafią również na konsole. DLC będą dostępne dla posiadaczy PlayStation 4 i Xbox One od 21 lipca. Dotychczas zagrać w nie mogli jedynie użytkownicy komputerów osobistych. Rozszerzenia bogate są w nowe mechaniki, wątki fabularne czy budowle. Zakupić je można pojedynczo lub zdobyć w ramach przepustki sezonowej. Poza tym Frostpunk trafi na konsole także w edycji kompletnej, zawierającej wszystkie dodatki.

DLC Na krawędzi jest kontynuacją przygody z podstawowej wersji gry. Ponadto zajmujemy się rozbudową osady znajdującej się z dala od miasta. Jednak musimy dokonać tego bez pomocy Generatora, więc naszym priorytetem będzie odnalezienie innych źródeł ciepła. Kluczową rolę odegra również zawieranie sojuszy z ludźmi, których znajdziemy w skupiskach na całej mapie. Z kolei Szczeliny to dodatek, który wprowadza do zabawy tryb nieskończony. Dzieli mapę na pomniejsze części, między którymi podróżujemy za pomocą mostów. Akcja Ostatniej jesieni rozgrywa się jeszcze przed nadejściem wiecznej zimy, pokrywającej świat śniegiem i lodem. Zajmujemy się wtedy nadzorowaniem budowy Generatora. To właśnie on w przyszłości pomoże przetrwać ludzkości. 

Dla przypomnienia: Frostpunk to strategia czasu rzeczywistego z elementami survivalu. Akcja dzieje się w świecie ogarniętym epoką lodowcową. Naszym zadaniem jest pokierowanie grupką ocalałych ludzi. Musimy zapewniać im pożywienie, ciepło oraz schronienie. Aby tego dokonać kierujemy pracami budowlanymi, wysyłamy pracowników do kopalni czy wprowadzamy różne prawa. Jeśli chcecie przekonać się, czy warto zagrać we Frostpunk, koniecznie przeczytajcie naszą recenzję. Aktualnie zagracie w ten tytuł na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top