Gry Bethesdy najlepsze na konsole? Microsoft zabiera głos

Coraz częściej mówi się o przyszłorocznym przejęciu studia Bethesda przez firmę Microsoft.

Phil Spencer, który jest szefem marki Xbox potwierdził, że gry Bethesdy już w dniu swojej premiery będą dostępne w usłudze Xbox Game Pass.

Natomiast w kwestii ekskluzywności wybranych gier wypowiedział się dyrektor finansowy Xboksa – Tim Stuart. Wspomniał, że na razie nie planują takiego działania. 

W przyszłości nie zamierzamy po prostu odciąć Sony i Nintendo od kontentu Bethesdy ani nic podobnego. To, czego chcemy, to kontent, który – na dłuższą metę – będzie albo pierwszy (w kontekście ekskluzywności gier? – przyp. red.), albo lepszy, albo najlepszy, albo zaoferuje ci zróżnicowanie doświadczenia na naszych platformach. Będziemy chcieli, by kontent Bethesdy był jak najlepszy – na naszych platformach.

Wychodzi na to, że gry Bethesdy będą mieć pierwszeństwo na komputerach osobistych i konsolach Microsoftu. Trudno nam jednak uwierzyć, że kogokolwiek to może dziwić.

Tak. Tu nie chodzi o bycie ekskluzywnym. Tu nie chodzi o dopasowanie czasu, zawartości czy drogi do celu. Jednak jeśli pomyślisz o czymś takim jak Game Pass, a gra w Game Passie okaże się najlepsza, to właśnie do tego chcemy doprowadzić, i chcemy poprowadzić naszą bazę użytkowników Game Passa przez ten tunel Bethesdy.

Nie ogłaszam więc ograniczania kontentu dla innych platform. Zapewne jednak będziecie obserwować, jak powoli zmierzamy w kierunku uczynienia doświadczenia z konkretnymi grami jak najlepszymi właśnie na naszych platformach. 

Przypomnijmy, że szef Sony przyznał, że nie wie, czy The Elder Scrolls VI będzie kiedykolwiek dostępna na PlayStation 5.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top