The Elder Scrolls VI na PS5

Czy The Elder Scrolls VI trafi na PS5? Nawet szef Sony tego nie wie.

Jakiś czas temu Bethesda została wykupiona przez Microsoft, o czym pisałyśmy tutaj. Wywołało to niemałe poruszenie w branży i postawiło pod znakiem zapytania pojawienie się kolejnych produkcji tej firmy na konkurencyjnych platformach.

Okazuje się, że przyszłości gier Bethesdy na konsolach PlayStation nie zna nawet szef Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan. Przyznał to w wywiadzie dla rosyjskiego portalu TASS, gdy został zapytany, czy gracze PlayStation  będą mogli grać w produkcje takie jak The Elder Scrolls czy Starfield.

Ta decyzja jest poza naszym zasięgiem, poczekamy i zobaczymy, co się stanie. Nie mogę się doczekać informacji. […] Szanujemy kroki podjęte przez konkurencję, wydają się być sensowne i logiczne. Ale też cieszymy się i jesteśmy pewni, że mamy najlepszy zestaw tytułów startowych niż kiedykolwiek wcześniej.

Sam  Microsoft przyznał, że nie zamierza odbierać Bethesdy innym platformom. Musimy się jednak liczyć z możliwością, że w przyszłości doświadczymy pewnej ekskluzywności dla tytułów tego studia, przynajmniej czasowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top