Hitman został usunięty z platformy GOG

Grafika z gry Hitman

Platforma GOG wzięła sobie do serca krytykę graczy i Hitman (2016) został usunięty ze sklepu. Serwis wyjaśnia i przeprasza za zaistniałą sytuację. 

To nie pierwszy raz, gdy słynna strzelanka IO Interactive natrafiła na problemy na polskiej platformie – ostatnio pisałyśmy o niskich notach, które zbierała w polskim sklepie. Teraz przez nacisk graczy Hitman z 2016 roku został zupełnie usunięty z oferty GOG-a. Społeczności nie spodobała się pewna decyzja platformy.

Mianowicie GOG dodał do swojej platformy grę, w której jeśli chcemy odblokować dodatkowy sprzęt czy porównać osiągnięcia z innymi graczami, musimy być stale podłączeni do sieci. Jednak polski serwis jest znany z tego, że nie dodaje do swojej oferty produkcji z jakimikolwiek zabezpieczeniami DRM. 

Gracze wyraźnie nie byli z tego faktu zadowoleni. Włodarze platformy ugięli się wreszcie pod naporem krytyki i w końcu usunęli grę Hitman (2016) ze swojego serwisu. Oczywiście przeprosili klientów za zaistniałą sytuację. 

Ponadto twórcy nadal dyskutują z IO Interactive na temat potencjalnego ponownego udostępnienia gry na platformie. Będzie to możliwe, gdy deweloperzy usuną wszystkie zabezpieczenia zmuszające graczy do stałego pozostawania online. 

Obecnie z przygodami łysego agenta możecie zapoznać się na innych platformach. W grę Hitman zagracie nie tylko na komputerach osobistych, ale również konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jest to już szósta odsłona bestsellerowego cyklu skradanek z płatnym zabójcą znanym jako Agent 47 w roli głównej. W grze nie znajdziemy sztywnej warstwy fabularnej – otwarta, sandboksowa formuła zapewnia nam pełną swobodę. W czasie zabawy zwiedzimy sześć różnych lokacji, rozsianych po całym świecie.

Naszym głównym zadaniem jest oczywiście likwidacja określonych celów. Dokonać tego możemy jak chcemy, jednak więcej punktów dostaniemy za subtelne rozwiązania. Cel możemy osiągnąć przy użyciu trucizn, przebrań czy pistoletów z tłumikiem. Ponadto twórcy zrezygnowali ze znanych z poprzednich części uproszczeń oraz ulepszyli sztuczną inteligencję strażników. Jeśli ten opis was zachęcił, to przypominam, że prolog gry Hitman możecie rozegrać zupełnie za darmo

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top