Hogwarts Legacy – co już wiemy o grze?

W czarodziejskim świecie zawrzało! Zapowiedziano nową grę Hogwarts Legacy – oto, co o niej wiemy!

Po serii gier z cyklu Harry Potter i… oraz dwóch tytułach na urządzenia przenośne nadzieje fanów twórczości J.K. Rowling na nowo rozbudził pokaz Sony. Zapowiedziano bowiem grę Hogwarts Legacy, która ma być pierwszą grą typu open world w uniwersum Harrego Pottera

W grze RPG osadzonej w XIX wieku wcielimy się w postać czarodzieja lub czarownicy, która właśnie rozpoczyna naukę w zamku w Hogwarcie. Gracz będzie mógł wybrać swój dom, jednak więcej wiadomości, w jaki sposób będzie się to odbywało lub czy można zmienić wybrany dom, zostanie ujawnione w późniejszym czasie. Wiemy za to, że będziemy uczęszczać na lekcje eliksirów, zielarstwa czy opieki nad magicznymi zwierzętami. Ponadto będziemy mogli wybrać się do Zakazanego Lasu czy miasteczka Hogsmeade. Twórcy obiecują także możliwość zawierania przyjaźni oraz zadania, gdzie trudno będzie dokonać dobrego wyboru.

Oczywiście będzie i tajemnica, bo przecież nie może być przygody bez tajemnicy! Nasza postać okaże się kluczową do odkrycia zapomnianej prawdy świata czarodziejów. Na razie nic więcej nie ujawniono, ale na trailerze widać, że nie wszystkie miejsca będą przyjazne.


 

Jako że gra jest osadzona w XIX wieku, logicznym jest, że nie spotkamy samego Harry’ego, Rona i Hermiony. Paradoksalnie, pomimo świetnie przyjętych postaci w książkach, wybranie tego okresu daje twórcom spore pole do popisu oraz chroni ich przed fanami gotowymi wytknąć najdrobniejszą nieścisłość. Jednakże Portkey Games, jak i Avalanche Software, wyraźnie podkreślają silne osadzenie w świecie znanym fanom Pottera.

Należy się również tutaj odnieść do samej Rowling. Na fali ostatniej krytyki autorki spowodowanej jej konserwatywnymi wypowiedziami na Twitterze, zarówno Portkey Games i Avalanche Software, które tworzą grę, jak i Warner Bros, do którego należą prawa autorskie do marki Harry Potter, podkreślają, że J.K.Rowling nie bierze udziału przy powstawaniu gry. Twórcy są dumni z powierzonego im zaufania przez Rowling w zakresie designu i kreowania świata.

Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok i ma zostać wypuszczona na szereg platform: PS5, ale także na PC, XBOX One, XBOX X, PS4 oraz PS4 Pro.

Autor: nes

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top