Gry Bethesdy kontra interes Xbox X/S i PlayStation 5

Po wczorajszej fuzji pomiędzy Microsoftem a Bethesdą gracze zastanawiają się teraz nad jednym: jak będzie wyglądała sytuacji z grami od znanego studia?


Nikt nie spodziewał się takiego zagrania ze strony dwóch kolosów na rynku gier wideo, a cały Internet od wczoraj huczy od różnych spekulacji i teorii spiskowych. Aby uspokoić graczy, głos w całej sprawie zabrał Phil Spencer, wiceprezes Microsoftu. Zapewnił, że pomimo zrozumiałych obaw przynajmniej dwie gry od Bethesdy zostaną wydane na konsolę od Sony. Sam Microsoft nie zamierza też ingerować w ekskluzywność Deathloop oraz Ghostwire: Tokyo, które mają się pojawić na PlayStation 5. Przez rok obydwa tytuły będą dostępne wyłącznie na konsoli od Sony.

Phil Spencer skomentował też przyszłość tytułów od Bethesdy:

Przyszłe gry Bethesdy będą dostępne na Xbox, PC i „innych konsolach w zależności od przypadku”.

Oficjalnie nie mamy też żadnych doniesień na temat braku współpracy między Microsoftem a Sony co do dostępności tytułów w zależności od urządzenia. Na pewno fani konsoli Xbox będą mogli się cieszyć atrakcyjną ceną za Xbox Game Pass oraz tym samym bogatą pulą tytułów do grania, co stawia ich w lepszej pozycji niż wielbicieli PlayStation.

Autorka: Patrycja “Adara” Kulpicka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top