Hood: Outlaws & Legends – zapowiedź mordu i grabieży!

Sytuacja wygląda tak: bierzesz kilku kumpli, jakichś typów spod ciemnej gwiazdy, chwytacie topory, miecze, łuki i robicie rajd na garnizon, skrzynka złota do kieszeni i w długą!


Właśnie to zobaczysz na zwiastunie Hood: Outlaws & Legend, nowej gry studia Sumo Digital, którą poznaliśmy ledwie parę dni temu na State of Play. Z karty na Steamie wiemy, iż będzie to produkcja nastawiona na wieloosobowe zmagania PvPvE. Dwie drużyny graczy muszą przeprowadzić napad na miejsca strzeżone przez patrole sztucznej inteligencji. Każda postać ma swoje indywidualne zdolności. To, czy zrobimy to skrycie niczym ninja, czy w otwartej walce – jak mają w zwyczaju samuraje – zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań, chociaż na zwiastunie widzimy raczej działania dywersyjne.

Fabuła właściwie nie odgrywa większej roli w rozgrywce. Jest bardzo robinhoodowa, czyli jesteśmy grupką ludzi wyjętych spod prawa,  dobrze walczymy i postanawiamy to wykorzystywać przeciwko władzom. Za to decyzja, czy łupy oddamy słabszym, zależy już od naszego sumienia. Dzięki złotu będziemy mogli rozwijać swoją postać. Ponadto już teraz dostaliśmy zapewnienie od dewelopera, że po wydaniu gry będą dodawane nowe mapy, postaci itd.

Gra zmierza na PlayStation 4 i 5, ale nie martwcie się, powstaną też wersje na Xbox One, Xbox Series X oraz PC.

Mi osobiście sam zamysł gry się mega podoba. Podwędzanie skarbu strażnikom z grupką towarzyszy? Spełnienie marzeń! 


To jak, zostaniesz bohaterem ludu czy zwykłym złodziejem?


Autorka: Agnieszka “Ai xun” Białas

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top