Dziecko wydało prawie 20 tysięcy dolarów na Twitchu!

Matka z trudem wywalczyła zwrot pieniędzy.


Czy zdarzyło się Wam kiedyś wesprzeć twórcę na YouTube lub Twitchu? Co powiedzielibyście, gdyby nagle z Waszego konta „uciekło” niemal 75 000 złotych? O tym zdołał przekonać się syn, który w 17 dni przekazał 19870,94 dolarów na poczet znanych streamerów.

 

Znikające z konta oszczędności życia zaalarmowały matkę, która szybko zorientowała się, że jej syn postanowił wesprzeć ulubionych twórców na Twitchu bez jej wiedzy. Subskrypcje, donacje i bity, czyli wirtualne, płatne emotki, które wykorzystuje się do wyróżnienia swojego komentarza na najpopularniejszej platformie do streamowania zostały zakupione przez fana Fortniteza pieniądze z rachunku rodziców.

 

Chłopak między 14 a 30 czerwca tego roku wsparł między innymi Tfue, Gorb, ewokttv, AtlantaFalcons QB Kurt Benkert oraz Miami Heat Meyers Leonard. Kiedy dowiedziała się o tym jego matka, widząc wyciągi z konta bankowego, rozpłakała się i niemal zemdlała. Pierwotnie syn dostał kartę debetową, żeby kupować w szkole posiłki, jednak musiał podpatrzeć hasło do bankowości internetowej i zaczął opłacać długi na karcie debetowej, przesyłając pieniądze z konta rodzicielki.

 

Kobieta od razu po zauważeniu braków na koncie skontaktowała się ze swoim bankiem i zastrzegła kartę debetową, ale niestety bank nie mógł zrobić nic więcej, ponieważ płatności zostały wykonane przez jej syna, przez co nie przysługiwał im zwrot na konto. Nie poddała się i skontaktowała się z Amazonem oraz Twitchem, jednak Amazon skierował ją prosto do Twitcha, a portal milczał w tej sprawie przez ponad dwa tygodnie. Ostatecznie z historią podzieliła się na reddicie i tam poradzono jej, żeby zwróciła się do Xsolla, firmy partnerskiej Twicha zajmującej się płatnościami. Koniec końców, udało się zwrócić znaczną większość środków na konto bankowe, a jej karta na Twitchu została permanentnie zablokowana, żeby uniknąć nieautoryzowanych płatności w przyszłości.

 

– To był ciężki czas dla naszej rodziny, ale mam nadzieję, że wyjdziemy z tego silniejsi – powiedziała kobieta.

 

My natomiast mamy nadzieję, że będzie stanowiło to przestrogę dla rodziców, których pociechy dostały dostęp do karty debetowej lub wiadomości premium. Niestety takie historie nie są odosobnione i już nie raz zdarzały się sytuacje, kiedy dziecko wydało duże pieniądze m.in. na gry mobilne.

 

Autorka: Rithil

2 thoughts on “Dziecko wydało prawie 20 tysięcy dolarów na Twitchu!”

  1. Dobrze, że ja nie streamuję Fortnite'a, więc nie miałabym na sumieniu, że jakiś widz wydał na mnie tyle nie swoich pieniędzy :p

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top