Pierwszy gameplay Frostpunk: On the Edge

Frostpunk: On the Edge ma wyjść jeszcze tego lata, a twórcy, coraz bardziej (nomen omen!) podgrzewają atmosferę. Tym razem wypuścili gameplay, w którym można obejrzeć nowe mechaniki gry.

Akcja dodatku rozgrywa się po głównej fabule, po wielkiej zamieci. Gracz będzie musiał stanąć na czele nowego obozu, który jednak będzie uzależniony od Nowego Londynu – warunki będą wymuszać przyjmowanie dostaw żywności, a w zamian podporządkowywanie się do dyktowanych praw

Z nowego gameplaya dowiadujemy się też, że osada, którą przyjdzie nam zarządzać, będzie wyglądała trochę inaczej: nie będzie w niej generatora, wobec czego trzeba będzie wymyślić inny sposób na ogrzanie mieszkańców.

W tym scenariuszu będzie można też zwiedzać świat, żeby zobaczyć, jak wielka zamieć na niego wpłynęła – umożliwi to znalezienie innych ludzi, którzy przeżyli burzę. Sposób, w jaki gracz będzie ich traktował wpłynie na rozwój scenariusza.

W pewnym momencie trzeba będzie wysłać zwiadowców dalej, żeby znaleźli alternatywne źródła żywności i zasobów. Co odkryją? Tego dowiemy się już niebawem! DLC Frostpunk: On the Edge ukaże się już 20 sierpnia!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top