Intymne zbliżenia w Baldur’s Gate 3? Proszę bardzo!

Interakcje między postaciami od zawsze były ważne w Baldur’s Gate, co Larian Studios w trzeciej części Wrót Baldura zamierza kontynuować.

W klasycznych grach RPG dokonywanie wyborów oraz unikalne osobowości postaci występowały od zarania dziejów, nic więc dziwnego, że studio obecnie znane z serii Divinity, trzyma się tego założenia. I chwała im za to.
Oczekiwania wobec Baldur’s Gate 3 są ogromne, z czego Larian Studios na pewno zdają sobie sprawę, co jakiś czas udostępniając nam – graczom – kolejne nagrania oraz informacje, na temat ich najnowszej produkcji. Tym razem dowiedzieliśmy się czegoś więcej na temat oddziaływań między postaciami.

Krótko mówiąc: to, jak będziemy postrzegani podczas rozgrywki BG3, będzie zależeć od podejmowanych decyzji. Towarzysz nas znienawidzi? Ktoś inny spróbuje podpalić nasze klejnoty rodowe, a przejście przez dany teren okaże się niemożliwy? A może osoba, z którą tylko miło konwersowaliśmy, wyzna nam miłość i zasugeruje schadzkę w swoim namiocie? To wszystko będzie mogło się wydarzyć w trzeciej odsłonie Baldur’s Gate. 

Każda napotkana w grze postać będzie posiadać własną osobowość, ambicje czy cele życiowe, ale największa magia ma się dziać w obozie drużyny (sam motyw możemy kojarzyć chociażby z Dragon Age: Origins). Larian Studios stwierdziło, że właśnie tam wchodzą w grę najbardziej intymne myśli i uczucia.

Brzmi niebywale obiecująco. Obozowisko zostało określone jako miejsce, gdzie wszyscy stają się poniekąd bezbronni, wychodzą z tej twardej skorupy bohatera i pokazują swoje wrażliwsze wnętrze. Ma to w sumie sporo sensu.

Główna scenarzystka, Sarah Baylus, powiedziała: 

Staramy się, aby te relacje były rzeczywiste i przypominały te, które macie w prawdziwym świecie.(…) Spotkasz ludzi, z którymi nie masz nic wspólnego, niektórzy przydadzą się tylko do wspólnej pracy i na tym będzie koniec. Ale mogą się wydarzyć sytuacje, w których poznasz osoby, z którym dogadujesz się świetnie, masz podobne cele i kochacie razem podróżować.

Studio potwierdziło również, że owszem – uprawianie seksu w Baldur’s Gate 3 będzie jak najbardziej możliwe. A ilość tych zbliżeń ma zależeć od indywidualnych preferencji graczy. 

O tym wszystkim, a przynajmniej na to liczymy, przekonamy się już 6 października, na którego zaplanowano udostępnienie gry we wczesnym dostępie.
Autorka: Patrycja “Adara” Kulpicka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top