Assassin’s Creed Valhalla: reżyser narracyjny zdradza szczegóły historii

Assassin’s Creed Valhalla, zrzut ekranu z gry – statek w deszczu płynący w stronę klifu

Opublikowany zwiastun fabularny prowokuje wiele pytań. Na kilka z nich znamy odpowiedź.

Ubisoft opublikował oficjalny zwiastun fabularny Assassin’s Creed Valhalla, który nareszcie rzuca światło na czekającą nas przygodę w świecie wikingów. Trailer zaczyna się od przedstawienia Sigurda – brata Eivora – i pokazuje, jak Ukryte Ostrze trafiło w ręce wikingów. To właśnie Sigurd Styrbjornson prowokuje Eivora do opuszczenia swojego domu w Norwegii i wyruszenia na podbój Anglii w nadziei na znalezienie nowego, lepszego miejsca dla swoich ludzi. Anglia okazuje się jednak krajem nękanym wewnętrznymi konfliktami, więc zadanie stworzenia nowej osady znacznie się komplikuje. 

 

Darby McDevitt, reżyser narracyjny, w rozmowie z Ubisoft odsłania jeszcze więcej szczegółów. Kiedy Eivor był mały, jego rodzice umarli. Chłopiec został adoptowany przez ojca Sigurda, króla Styrbjorna z Forbergu. Sigurd jest pięć lat starszy od Eivora i pomógł wyszkolić go na wojownika. Syn Styrbjorna pragnie iść w ślady ojca i poprowadzić swój klan z Eivorem jako swoją prawą ręką. Sigurd jest dumnym i charyzmatycznym człowiekiem, jest w nim dużo zaufania do ludzi, pragnie też przygód. Jednak wraz z rozwojem historii coraz bardziej widoczna staje się jego ciemna strona. Eivor to postać o bardzo złożonym charakterze, ale i spójnej osobowości. Darby McDevitt podkreśla, że jego zamiarem było, aby każdy, kto gra w Assassin’s Creed Valhalla, wyrobił sobie na temat protagonisty taką samą opinię. I to przy ogromie wyborów możliwych do podjęcia podczas gry.

Na początku gry Sigurd wraca z długiej podróży, która zawiodła go do Konstantynopola. To właśnie w tym mieście poznał i zaprzyjaźnił się z Bractwem i poznał wiele ich zwyczajów. Najbardziej fascynowało go Ukryte Ostrze i taki właśnie podarunek dał Eivorowi. Dawanie prezentów było ważnym zwyczajem wśród Nordów i właśnie dzięki tej wymianie widzimy, jak głęboko Sigurd szanuje Eivora.

Ogromnie ciekawymi postaciami będą również Synowie Ragnara. Są oni najeźdźcami, którzy podają się za potomków legendarnego Ragnara Lothbroka, króla wikingów, który został zabity przez króla Nortumbrii, Aella, prawie dziesięć lat wcześniej. Synowie Ragnara – Ivarr, Ubba i Halfdan – są w Anglii od ponad pięciu lat i ślubowali zemstę na królestwach i ludziach, którzy zamordowali ich ojca. Każdy z Synów Ragnara ma unikalną i zniewalającą osobowość. Ivarr jest dziki i nieprzewidywalny. Ubba jest nieugięty i spokojny, a jego marzeniem jest Anglia przyjazna zarówno dla wikingów, jak i Sasów. Halfdan jest mądry i potężny, ale żyje w strachu, że wszystkie jego ziemskie zdobycze obrócą się w nicość.

Assassin’s Creed Valhalla swoją premierę będzie miał 10 listopada 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S. 12 listopada w grę będzie można zagrać również na PlayStation 5.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top