GTA 6 postrachem wydawców. Duże firmy planują premiery swoich gier wokół Rockstara

haker dostał dożywocie za wyciek GTA VI, na screenie widzimy fragment trailera gry, na którym kobieta i mężczyzna z dolną połową twarzy zasłoniętą chustką stoją z pistoletami w dłoniach miierzą do ludzi w jakimś lokalu

Okazuje się, że wielu dat premier gier zaplanowanych na 2025 rok możemy jeszcze długo nie poznać. Wydawcy bowiem boją się konfliktu interesów i czekają na informacje, kiedy dokładnie nastąpi premiera GTA 6.

Dziwicie się, że tak wiele gier zaplanowanych na 2025 rok nie dostaje przybliżonej daty premiery? Xbox podsunął nam niedawno jeden z możliwych powodów. Poza prostym faktem, że łatwiej jest zaproponować konkretne terminy, jak ma się grę faktycznie bliską ukończenia, pojawia się też unikanie dużych tytułów konkurencji. Rok 2025 zdaje się zaś stać pod znakiem Grand Theft Auto 6. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie GTA VI doczeka się premiery, poza tym, że nastąpi to jesienią.  

Okazuje się jednak, zapewne ku niczyjemu zdziwieniu, że jest to na tyle głośny tytuł, iż powoduje pewien paraliż u niektórych wydawców. Firmy najprawdopodobniej boją się ogłaszać konkretne daty premier bez znajomości terminu wydania szóstej odsłony znanej serii. Matt Booty, szef Xbox Games Studios, zwrócił ostatnio uwagę na ciekawą rzecz. Przyznał, że firma dokładnie omawia kalendarium na każdy rok, bo nie chce rywalizować z innymi gigantami o uwagę. Z tego też powodu, gdy data wydania GTA VI zostanie ujawniona, najpewniej możemy spodziewać się wysypu informacji o terminach premiery innych gier z mniejszych i większych studiów.

To nie pierwsza taka sytuacja w branży. W 2023 roku wiele gier przesuwało swoje lipcowo-sierpniowe premiery, gdy Larian Studios ogłosiło premierę Baldur’s Gate 3 (a co im z tego wyszło, sprawdzicie w tej recenzji).

Scroll to Top