Gracze znowu górą! Silent Hill 2 remake dostępny w niższej cenie w Polsce

mężczyzna idzie po pustej ulicy, wokół mgła

Polscy gracze kolejny raz wygrali i to najpewniej przy pomocy twórców gry. Cena remake’u w przedsprzedaży Silent Hill 2 spadła o 25 złotych.

Remake Silent Hill 2 ukazał się w przedsprzedaży w cenie 324,99 złotych, która była jedną z najwyższych kwot dla tego tytułu. Gracze nie czekali długo, by wyrazić swoje niezadowolenie z ceny i wystosowali petycję do wydawcy, czyli KONAMI. Najpewniej w przekonaniu firmy pomógł też deweloper, czyli rodzime Bloober Team. Efekt jest jednak jeden: remake Silent Hill 2 staniał do kwoty 299 złotych.

Problem nierównych cen gier zależnie od kraju, z którego dokonujemy zakupu, zna wielu graczy. Spore grono wykorzystuje VPN, by logować się z tych państw, w których nowe produkcje da się kupić najtaniej. Jakiś czas temu Steam postanowił zmienić przeliczniki, by ukrócić ten proceder. Polska niestety oberwała rykoszetem. Przy kilku z premier 2024 roku, gracze szybko zauważyli, że cena w złotówkach była jedną z najwyższych. Pierwsze baty spadały zawsze na dewelopera lub wydawcę. Winny jednak jest wspomniany przelicznik cen na Steamie, który najpilniej zdaje się wymagać poprawy.

To jednak nie zniechęca użytkowników platformy do pokazywania niesprawiedliwości firmom, których tytuły chcą kupić. Widzieliśmy, że wspólne działania społeczności podziałały już w temacie Hadesa 2 (recenzja) czy No Rest for the Wicked (recenzja).

Przypominamy też, że sytuację zbyt wysokiej względem innych krajów ceny gry od Supergiant Games nakreśliła ekipa z MKwadrat Podcast. Gratulujemy inicjatywy i sukcesów!

Scroll to Top