Koniec nielegalnego dzielenia kont na Xbox One


W Internecie możemy znaleźć wiele aukcji, gdzie oferowany jest dostęp do jednego konta Xbox One dla wielu dziesiątek graczy. 


Dzięki temu na grze można zaoszczędzić nawet ponad sto złotych, jednak takie pozornie niewinne rozwiązanie oznacza też straty dla twórców.

Wielu z nas kojarzy zjawisko aukcji, które proponują dostęp do konta na konkretnej platformie z biblioteką pełną popularnych tytułów. Zakup takiego loginu z pewnością pozwala sporo zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli chodzi o tytuły na konsole, jednak istnieje spora grupa użytkowników oburzona tą praktyką, nazywając ją ostro “piraceniem”.

Xbox One to pierwsza platforma, która postanowiła konsekwentnie odpowiedzieć na takie dzielenie kont. Deweloper wprowadził blokadę możliwości grania w tytuł przez więcej niż jedną osobę na danym koncie. Oczywiście, ta zasada omija członków rodziny dzielących się loginem lub osób korzystających z Xbox Live Gold. Poza tymi wyjątkami, już od ponad tygodnia użytkownicy dzielący konto widzą komunikat:

Zamiast tego graj tutaj. Powoduje zakończenie innej sesji.

Warto nadmienić, że decyzja Microsoftu jest szczególnie mocno wymierzona w nasz kraj. Przemysł sprzedaży kont “kwitnie” i mimo wielu zarzutów stawianych pod kątem nielegalnych sprzedawców, to nadal powszechna praktyka nie tylko na platformie Xbox One.

Jednak nieoczekiwanie decyzja dewelopera uzyskała pozytywny odzew wielu użytkowników Xboxa, którzy od dawna byli oburzeni wszelkimi nielegalnymi sposobami pobierania gry. Wskazuje to na rosnącą świadomość graczy, co z kolei może skutkować bardziej wymiernym wspieraniem twórców w przyszłości. Optymistycznie chciałoby się powiedzieć, że to prosta droga do bardziej ekonomicznych cen gier, chociaż oczywiście na ten moment to jedynie spekulacje.

Autorka: Alicja Grzesiowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top