To już pewne: PlayStation 5 otrzyma najszybszy dysk SSD na rynku

Japoński deweloper skorzystał z zupełnie nowej metody kompresji danych, która została stworzona przez firmę RAD Game Tools.


O dysku SSD nadchodzącej generacji PlayStation mówiono już wiele, ale najnowsze informacje przekraczają nawet najśmielsze marzenia zagorzałych fanów konsoli. Dotychczas spodziewano się, że super szybki dysk będzie korzystał z kompresji 1:1,5, która pozwoli osiągnąć prędkość około 9GB/s. Aktualnie wiadomo już, że SSD od RAD Game Tools korzysta z kompresji 1:3, która pozwoli na osiągnięcie nawet 15 GB/s.

To prawdziwa gratka nie tylko dla fanów Sony, ale również wszystkich pasjonatów najnowszych wynalazków technologicznych. PS5 jest już oficjalnie najszybszym dostępnym na rynku konsumenckim urządzeniem, co potwierdza rzecznik samego RAD Game Tools.

Jest to z pewnością jedna z najlepszych wiadomości, którą usłyszeliśmy ostatnimi czasy na temat nadchodzącej premiery. Z niecierpliwością czekamy na kolejne szczegóły dotyczące dysku SSD oraz wyjawienie wyglądu menu najnowszej konsoli od Sony.

Autorka: Alicja Grzesiowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top