Laleczka voodoo, krąg przyzywania i katarynka – Phasmophobia dostanie kolejną aktualizację

Phasmophobia laleczka voodoo duch postać kamera

Phasmophobia już szykuje się powoli na święta – laleczka voodoo, krąg przyzywania czy katarynka z pewnością dostarczą nam niezłych emocji. 

O aktualizacji Phasmophobii wiemy już od jakiegoś czasu. Twórcy podrzucają nam co chwila jakieś kuszące informacje, a każda kolejna podnosi poziom dopaminy. Z pewnością każdy zainteresowany tytułem zdaje sobie już sprawę, że Kinetic Games tylko szuka okazji, żeby dodać nową zawartość. Choćby zmiany w dzienniku wraz ze świętowaniem pierwszych urodzin produkcji czy kolejne nowości związane z Halloween. Tym razem również szykuje się wielka balanga z okazji Bożego Narodzenia. Phasmophobia dostanie nowy ekwipunek i chyba nie ma fana, którego nie przeszłyby ciarki ekscytacji na wieść, że pojawi się w grze laleczka voodoo. 

Przeklęte obiekty i ich zastosowanie

Do tej pory na mapach mogliśmy już znaleźć laleczkę voodoo. Była ona jednak praktycznie bezużyteczna, jedynie co mogliśmy zyskać, to zdjęcie interakcji, które dawało nam określoną ilość pieniędzy. Żeby było zresztą zabawniej, studio potwierdziło, że ta możliwość jest zwykłym bugiem, którego po prostu zdecydowali się nie usuwać. Nawet jeśli twórcy mieli jakieś intencje dotyczące jakiejś funkcji lalki, wszystko stało się to jasne dopiero teraz. Nowa laleczka voodoo w Phasmophobii będzie wymuszać interakcje z duchem. Z pewnością każdy, kto kiedykolwiek natrafił na Shade’a, wie, że będzie to niezmiernie pomocna cecha tego przeklętego obiektu. Ułatwi to też określanie, czy przypadkiem nie jest to duch, którego interakcje są dość specyficzne. Jak Oni, który rzuca przedmioty na znaczną odległość, Poltergeist, który potrafi cisnąć dwoma rzeczami naraz czy The Twins, które robią coś w tym samym momencie w dwóch różnych lokacjach. 

Kolejnym fantastycznym dodatkiem jest krąg przyzywania. Nie dość, że wygląda niesamowicie, to jeszcze dodaje kolejną możliwość zdobycia czegoś, co zdarzało się zdecydowanie zbyt rzadko. A mowa tu o zdjęciu ducha. Fani gry od zawsze mieli problem z dokończeniem celów dodatkowych, jako że wymagały często właśnie sfotografowania niezbyt pięknej postaci nawiedzającej daną lokację. Szczególnie jeśli ma się do czynienia z nieśmiałym duchem jak właśnie Shade. Pomoże to również w określeniu czy przypadkiem nie mamy do czynienia z Fantomem, który w momencie próby zrobienia zdjęcia znika. 

Kolejny znany dodatek to katarynka. I znowu jest to rzecz przeznaczona głównie do obcowania z bardzo cichymi duchami. Nie wiemy jeszcze, jak działa ten przedmiot, ale dokładnie tego chcą sami twórcy. Dopiero po wprowadzaniu świątecznej aktualizacji nacieszymy się odkrywaniem, jakie zastosowanie mają przeklęte obiekty. 

Co oprócz duchów

Ostatnią obecnie znaną niespodzianką jest zupełnie nowy duch. Niektórzy fani podjęli się tłumaczenia zatartych miejsc udostępnionego na Discordzie przez studio obrazka. Z tego śledztwa wynika, że ten duch będzie imitował zachowania swoich kolegów po fachu. Jak można się spodziewać oczywiście i to potwierdzimy dopiero z wejściem świątecznej aktualizacji. Studio jedynie zaznaczyło, że duchy zostaną trochę zmodyfikowane, żeby ułatwić rozpoznawanie ich w trybie koszmarnym, a Ouija Board dostanie nowe pytania. 

Phasmophobia rozwija się dość prężnie, w końcu zarówno laleczka voodoo, katarynka, krąg przyzwania, jak i nowy duch są tego doskonałym potwierdzeniem. Studio ewidentnie słucha swoich fanów i dostosowuje wszystko do ich oczekiwań i zgłoszeń. Gra wciąż jest we wczesnym dostępie, co pozwala Kinetic Games na swobodne modyfikowanie i ulepszanie cech produkcji. Ja już nie mogę doczekać się Świąt Bożego Narodzenia, a Ty?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top