To już potwierdzone. Larian Studios otworzyło oddział w Polsce

Logo Larian Studios na tle wieżowca Concept Art.

Informacje, od jakiegoś czasu krążące po sieci, się potwierdziły. Larian Studios założyło oddział w Polsce i już wiemy, gdzie dokładnie się znajduje.

Larian Studios to wydawnictwo, o którym od jakiegoś czasu jest wyjątkowo głośno w game devowym półświatku. Od kilku tygodni krążyła plotka, jakoby twórcy  produkcji ogłoszonej Grą 2023 Roku mieli w planach założenie siedziby w naszym kraju. Teraz to oficjalne – pierwszy oddział Larianów w Polsce znajduje się w Warszawie. Znamy już nawet dokładną lokalizację.

Larian Studios to belgijskie wydawnictwo, założone przez Swena Vincke. Ich główna siedziba mieści się w Oudenaarde, ale mają też oddziały m.in w Hiszpanii, Irlandii, Belgii oraz Malezji. Na rynku gier wsławili się przede wszystkim grą Baldur’s Gate 3, czyli RPG, osadzonemu w świecie Forgotten Realms, które jest częścią marki Dungeons and Dragons.

Niedawno na facebookowych grupach pojawiła się informacja, jakoby Lariani planowali założyć swój oddział w Polsce. Przez jakiś czas internauci trzymani byli w niepewności. 12 marca 2024 to Larian Studios oficjalnie zafigurowało w polskim Krajowym Rejestrze Sądowym.

Dokładna lokalizacja oddziału to Warszawa, ulica Grzybowska 87, wieżowiec Concept Tower. O samym studio wiadomo jeszcze niewiele, chociaż środowisko game dev’owe ze zniecierpliwieniem czeka na nowe informacje. Lariani jako pracodawcy cieszą się nieskazitelną opinią, w dodatku ich gry, takie jak Divinity: Original Sin albo wspomniane wcześniej Baldur’s Gate 3 zbierają właściwie same pozytywne recenzje. Może już niedługo na stronie Larianów pojawią się oferty pracy dla naszych rodaków.

Scroll to Top