Lords of the Fallen z negatywnymi ocenami. Dlaczego gra nie spodobała się fanom?

mroczna postać w kapturze trzyma miecz

W piątek na rynku pojawiła się gra studia Hexworks. Jednak nie obyło się bez problemów. Lords of the Fallen zbiera negatywne oceny, a twórcy próbują naprawić swoje najnowsze dzieło.

Ten rok wydaje się nie należeć do najlepszych. Pomimo premier tak dobrych gier, jak Baldur’s Gate 3 (recenzje możecie przeczytać na naszym portalu) czy Hogwarts Legacy, bardzo dużo tytułów do tej pory boryka się z niedociągnięciami. Świetnym tego przykładem jest Redfall, który otrzymał szereg aktualizacji, ale nadal nie sprostał oczekiwaniom fanów. Jednak to nie koniec rozczarowań graczy. W piątek na rynku ukazało się najnowsze dzieło studia Hexworks. Lords of the Fallen zaliczyło mało udany start, co pokazują negatywne oceny pojawiające się w sieci.

Dlaczego produkcja nie spodobała się fanom? Otóż głównym problemem są błędy techniczne. Dużo osób wytykało fatalną optymalizację, bugi oraz zacinanie się gry. Wiele z tych opinii pochodzi z platformy Steam, gdzie Lords of the Fallen ma tylko 53 procent pozytywnych ocen.

Oczywiście twórcy widzą, że Lords of the Fallen nie sprostał oczekiwaniom fanów. Wobec tego już po trzech dniach od premiery dostaliśmy aż dwie aktualizacje. Pierwszą z nich udostępniono w sobotę. Naprawiła ona przede wszystkim balans gry oraz błędy powodujące zacinanie się produkcji. Natomiast najnowszy patch ukazał się wczoraj. Podobnie do poprzedniej łatki, poprawił on drobne niedociągnięcia związane z rozgrywką.

Jednak Lords of the Fallen to nie jedyna produkcja z gatunku soulslike, która zadebiutowała w tym roku. Niecały miesiąc temu na rynku ukazała się gra Lies of P. W przeciwieństwie do dzieła studia Hexworks, tytuł zebrał wiele pozytywnych recenzji i zyskał szerokie grono wielbicieli. Ostatnio w sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia sugerujące, że twórcy mogli rozpocząć już prace nad pierwszym dodatkiem fabularnym, co z pewnością ucieszyło niejednego fana przygód Pinokia.

W Lords of the Fallen możecie zagrać na konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series S|X oraz komputerach osobistych.

Scroll to Top