Luna: Amazon uruchomi usługę grania w chmurze

24 września 2020 podczas corocznego eventu poświęconego sprzętom, Amazon zapowiedział nową usługę grania w chmurze. Oto Luna!

Osoby śledzące ciekawostki techniczne raczej nie zostały zaskoczone tym ogłoszeniem. W zeszłym roku, tuż przez eventem sprzętowym, do sieci wyciekło zdjęcie kontrolera stworzonego przez firmę Jeffa Bezosa


Luna ma być dostępna w dniu premiery na platformach takich jak PC, Mac, Amazon Fire TV, iPhone i iPad. Użytkownicy Androida otrzymają dostęp w późniejszym terminie. We wczesnym dostępie usługa będzie kosztować 5,99 dolarów za miesiąc. W tej cenie użytkownicy zagrają w pozycje z oferty Luna Plus na dwóch urządzeniach jednocześnie przy 4K/60 fps-ów dla wybranych tytułów.

Amazon ujawnił, że dostępnych będzie ponad 100 tytułów, a na start subskrybenci będą mieli dostęp do takich gier jak: Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, A Plague Tale: innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID, Abzu czy Brothers: A Tale of Two Sons. Więcej tytułów pojawi się z czasem. Dodatkowo będzie można zagrać w gry Ubisoftu (wymieniono Assassin’s Creed Valhalla, Far Cry 6 czy Fenyx Rising).

Ponadto, Luna ma być połączona z Twitchem, którego właścicielem jest również Amazon. Umożliwi to rozpoczęcie gry z poziomu Twitcha oraz możliwość oglądania transmisji z gier w usłudze. Grać będzie można zarówno używając myszy i klawiatury, jak również kontrolera z obsługą Bluetooth. Wspomniany wcześniej kontroler od Amazonu ma mieć integrację z Alexą i kosztować *we wczesnej fazie) 49,99 dolarów

Amerykanie wypróbują usługę jako pierwsi. Mogą się już zapisywać na wcześniejszy dostęp. Niestety, nic nie wiadomo, czy Luna będzie dostępna również dla reszty świata.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie usługa zostanie uruchomiona.

Autor: nes

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top