Manor Lords i nowy gameplay

 

Manor Lords – polska strategia czasu rzeczywistego z ponad czterominutowym gameplay’em


Slavic Magic to jednoosobowe studio znad Wisły, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się kolejnym RTS-em w klimatach średniowiecza. Na nagraniu udostępnionym w serwisie YouTube możemy zobaczyć z bliska, jak wedle założeń będzie wyglądała rozgrywka w Manor Lords

Mapa gry została podzielona na regiony, a każdy z nich posiada określone dla danego miejsca surowce oraz drzewka rozwoju, dając tym samym graczom spore możliwości oddziaływania na ekonomię. Jak w prawdziwym życiu, produkcja dóbr ma bezpośrednio wpływać na ceny wyrobów, co kolejno wpłynie na sytuację rynkową. Na nagraniu wspomniane są również różne rodzaje podatków, które będzie można nakładać na mieszkańców. Dość istotnym czynnikiem jest tutaj instytucja Kościoła, tym samym nieźle oddając średniowieczny klimat, gdzie kler faktycznie miał największy wpływ na… wszystko. 


Walka, skoro już obracamy się w średniowieczu, będzie również nieodłącznym elementem rozgrywki. Podczas gry przyjdzie nam rekrutować chłopów (walczących czymkolwiek co mają pod ręką), najemników (konkretniej doposażone jednostki) oraz rycerzy (typowych ciężkozbrojnych). Całość zapowiada się naprawdę interesująco.

Na samą grę musimy jednak jeszcze trochę poczekać, choć już teraz można śmiało stwierdzić, że będzie warto. W kolejnym zapowiedzianym przez twórcę materiale, dowiemy się więcej o systemie walki.

Autorka: Patrycja “Adara” Kulpicka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top