Znamy wyniki sprzedażowe Spider-Mana 2. Kolejny tytuł ekskluzywny z ogromnym sukcesem

spider man 2 zwiastun dubbing po polsku, na zdjęciu widać mężczyznę w niebiesko-czerwonym kostiumie bohatera z wzorem białego pająka na klatce piersiowej, który z wyskoku atakuje innego mężczyznę, przyciskając go do ziemi

Ostatni weekend był zdecydowanie udany dla Sony. Ich najnowszy tytuł, Marvel’s Spider-Man 2, sprzedaje się fenomenalnie.

20 października miała miejsce premiera Marvel’s Spider-Man 2. Produkcję wydano wyłącznie na konsolę PlayStation 5, pomijając starą generację konsoli Sony i (na razie) komputery osobiste. Z najnowszych danych wynika, że przez weekend kopie fizyczne sprzedawały się znakomicie. Z pewnością na tak dobre wyniki sprzedażowe miały wpływ między innymi świetne materiały promocyjne oraz zachęcająca zawartość edycji kolekcjonerskiej. Produkcja Insomniac Games pokonała w rankingu między innymi ekskluzywny tytuł Nintendo, Super Mario Bros. Wonder. Hydraulik tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem.

Marvel’s Spider-Man 2 zalicza tym samym czwarty najlepszy start w Wielkiej Brytanii w tym roku. Ustąpił jedynie EA Sports FC, The Legends of Zelda: Tears of the Kingdom oraz Hogwarts Legacy. Jednocześnie tytuł sprzedaje się gorzej niż pierwsza odsłona serii. Należy jednak pamiętać, że wpływ na to mają zapewne różnica w generacji konsol i większy nacisk na sprzedaż cyfrowych kopii.

Na zestawienie tych ostatnich musimy jeszcze poczekać. Można spodziewać się jeszcze wyższego wyniku, biorąc pod uwagę rosnące znaczenie dystrybucji cyfrowej. Skoro Spider-Man 2 radzi sobie tak dobrze w fizycznych kopiach, to możemy mieć do czynienia z kolejnym hitem Sony. Pewność uzyskamy jednak dopiero po oficjalnych danych z PlayStation Store.

Scroll to Top