Wiemy więcej o nadchodzącym Assassin’s Creed Nexus. Jak wygląda walka i skradanie?

grafika z gry Assassin's Creed Nexus, widzimy na niej idącego tyłem do kamery strażnika, z boku widać dłonie naszej postaci, w prawej natomiast ukryty sztylet, w tle widać targ i inne postaci

Ubisoft przygotowuje coś dla użytkowniczek i użytkowników VR. Assassin’s Creed Nexus doczekał się obszernej prezentacji rozgrywki.

Francuska firma dobrze wie, jaką popularnością cieszy się seria Assassin’s Creed. Dopiero co mieliśmy premierę wyczekiwanego AC Mirage, które jednak nie ma tak dobrego startu, na jaki z pewnością liczyli twórcy. W listopadzie natomiast szykują kolejną odsłonę znanej marki, tym razem skierowaną dla posiadaczek i posiadaczy gogli VR. Assassin’s Creed Nexus, bo o nim mowa, zbliża się wielkimi krokami, a Ubisoft nie przestaje zasypywać nas nowymi informacjami.

Tydzień temu Francuzi zaprezentowali krótki zwiastun z fragmentami rozgrywki. Kilka dni temu natomiast postanowili pokazać nieco obszerniejsze materiały, omawiając między innymi wspinaczkę czy system walki. Film opatrzony jest komentarzem Davida Votypki i Oliviera Palmera, czyli kolejno dyrektora kreatywnego i zastępcy reżysera gry. Omawiają oni niektóre z mechanik, które pojawią się w nadchodzącej produkcji.

Jeśli chodzi o system walki, to będziemy mieli do dyspozycji kilka przydatnych gadżetów, a same starcia mają się opierać na kontrach i szukania odsłoniętych punktów u przeciwników. W grze nie zabraknie także skradania. Kluczowe będzie śledzenie i analizowanie tras, którymi poruszają się strażnicy. By zaburzać im te ustalone ścieżki, będziemy mogli między innymi rzucać butelkami oraz gwizdać.

Assassin’s Creed Nexus zadebiutuje już 16 listopada 2023 roku. W produkcję zagrają posiadaczki i posiadacze gogli VR z dostępem do Meta Quest Pro, Meta Quest 2 i Meta Quest 3.

Scroll to Top