Mass Effect 5 na pierwszym plakacie z prawdopodobną protagonistką!

Grafika opublikowana podczas święta fanów Mass Effect, Dnia N7. Przedstawia postać z hełmem na głowie oraz symbolem N7 na płaszczu. W dłoni ma pistolet, a skrawek jej płaszcza przedstawia wnętrze nocnego klubu, wypełnionego kosmitami.

Dzień N7 w tym roku przyniósł nam plakat oraz krótki filmik z nową postacią, która może okazać się protagonistką Mass Effect 5.

Podczas zeszłorocznego Dnia N7, BioWare podzieliło się z fanami zaszyfrowaną wiadomością. W tym roku jednak dostaliśmy troszkę większe konkrety. Wciąż nie jest to nic przełomowego, ale biorąc pod uwagę, że gra znajduje się w fazie preprodukcji, to całkiem dużo. Prezentem dla miłośników uniwersum tym razem był plakat oraz tajemniczy zwiastun z kimś, kto może być nową protagonistką Mass Effect 5!

Teaser przedstawia postać w długim płaszczu przechadzającą się po trudnym do zidentyfikowania miejscu. Najważniejszą rzeczą, jaką możemy wynieść z filmiku, jest symbol N7 na pancerzu bohaterki. Czy mamy do czynienia z powrotem Shepard? Póki, co nie da się odpowiedzieć na to pytanie.

Trochę więcej możemy wynieść z nowego plakatu. Oprócz sylwetki tej samej postaci, która występuje w zwiastunie, widzimy skrawek czegoś, co przypomina nocny klub. Miejscówka roi się od przedstawicieli różnych ras, a fani już zaczęli je identyfikować. Do najciekawszych odkryć należą Geth w ubraniu oraz kosmita wyglądający na Angara (gatunek przedstawiony w Mass Effect: Andromeda). Czy to może oznaczać, że Mass Effect 5 będzie jednocześnie kontynuacją trylogii i spin-offu z innej galaktyki? Dowiemy się tego z czasem.

Tymczasem, niedawno zwolnieni pracownicy BioWare postanowili poświętować na swój sposób. Wykorzystali dzień N7, aby przypomnieć o „wadze lojalności wobec swojego zespołu”. Podobno pod siedzibą firmy odbyły się także protesty.

Scroll to Top