Powrót legendarnej serii! Zobaczcie zapowiedź Metroid Prime 4: Beyond

grafika z zapowiedzi Metroid Prime 4: Beyond, przedstawia główną bohaterkę w pełnej zbroi i hełmie z zielonym szkłem na środku. Jest przykucnięta, z lewą dłonią na ziemi a prawą schowaną za plecami

Chociaż pierwsze wzmianki o Metroid Prime 4: Beyond pojawiły się już siedem lat temu, zapowiedź otrzymaliśmy dopiero przy okazji niedawnego Nintendo Direct.

Samus Aran to legendarna bohaterka Nintendo (pojawiła się już przy okazji naszej topki protagonistek). Sama seria Metroid też określana jest wręcz mianem kultowej. To w końcu ona stanowi jedną ze składowych gatunku „metroidvania”. Nic więc dziwnego, że zapowiedź Metroid Prime 4: Beyond zaprezentowana przy okazji czerwcowego Nintendo Direct ucieszyła licznych fanów i fanki uniwersum.

Na materiale możemy zobaczyć wycinki rozgrywki. Na początku zapowiedzi pojawił się ikoniczny statek kosmiczny, zaprezentowano też mechanikę skanowania potworów, co poszerzy naszą bazę danych. Zwiastun ukazał sporo rozmaitych monstrów, którym Samus będzie musiała stawić czoła. Lokacje, podobnie jak przeciwnicy, wydają się zróżnicowane i obejmować zarówno powierzchnie planet, jak i zniszczone stacje i budynki.

Uwagę przykuwa także nowe logo, utrzymane w barwach czerni i fioletu. Metroid Prime 4: Beyond zadebiutuje w 2025 roku na Switchu. Na ten moment nie mamy informacji o jakichkolwiek innych platformach.

Scroll to Top