Granie w chmurze od amerykańskiego giganta dostępne także dla Polaków. Amazon nawiązał współpracę z GOG

Amazon Luna w Polsce. Ekran przedstawiający wybór gier w usłudze Amazon Luna. Poniżej znajduje się oficjalny kontroler Luna.

Jeśli płacicie za abonament Prime, możecie także przetestować platformę do grania w chmurze. Amazon Luna pojawiła się w Polsce.

Żyjemy w dobie streamingu i platform udzielających nam praw do użytkowania produktów, w przeciwieństwie do dóbr samych w sobie. Nic dziwnego, że każda duża firma chce wprowadzić na rynek własną subskrypcję. W przypadku Amazona mamy już, oferujący filmy i seriale, Prime Video oraz growy, Prime Gaming. Od jakiegoś czasu gigant obsługuje także platformę do grania w chmurze. Amazon Luna wreszcie zadebiutowała także w Polsce.

Luna trafiła właśnie do trzech kolejnych krajów. Oprócz Polski są to Austria i Holandia. Czym jest Amazon Luna i kto ma do niej dostęp? Jest to serwis streamingowy dla gier, a używać go może każdy, kto wykupił abonament Prime lub Luna+. W przypadku tego drugiego dostaniemy także dostęp do dodatkowych produkcji.

Jakie tytuły oferuje usługa? Te, które zakupiliśmy na platformach Epic Games Store, Ubisoft Connect oraz GOG (z którym współpracę ogłoszono wraz z wejściem do Polski). Luny możemy używać bezpośrednio z przeglądarki lub pobrać osobną aplikację. Zagramy na komputerach z systemem Windows i Mac, telefonach z oprogramowaniem Android lub iOS oraz telewizorach Smart TV.

Za roczne użytkowanie Amazon Prime zapłacimy w Polsce 49 złotych, a subskrypcja Luna+ będzie już kosztować nas 39,99 złotych miesięcznie. Jeśli lubicie grać w modelu abonenckim, warto zainteresować się także grami oferowanymi przez Xbox Game Pass.

Scroll to Top