Nowy zwiastun State of Decay 3 na Xbox Games Showcase 2024. Czy był potrzebny? 

Obrazek przedstawia ujęcie z gry State of Decay 3. Scena odbywa się w nocy. Na pierwszym planie widzimy postać wychodzącą z samochodu. Nie widzimy jej twarzy. W jej stronę idzie mutant ze świecącymi się jak płomyki oczami. Jest on zdecydowanie większy od pojazdu. Za nim rozprzestrzenia się kurz i ogień prawdopodobnie spowodowany wybuchem.

Zgodnie z doniesieniami, na Xbox Games Showcase 2024 otrzymaliśmy nowy zwiastun State of Decay 3. Niestety dalej bez podanej daty premiery.

State of Decay 3, czyli kolejna część kultowej serii studia Undead Labs, została już zapowiedziana w 2020 roku. Przez ten czas niewiele dowiedzieliśmy się o samym tytule. Po internecie krążyły jedynie plotki, między innymi o silniku gry, o którym wspominałyśmy w tym newsowym podsumowaniu tygodnia. Milczenie przerwała tegoroczna gala Xbox Games Showcase 2024, gdzie twórcy pochwalili się nowym zwiastunem State of Decay 3. Niestety okazał się on rozczarowaniem dla wielu fanów. Choć wideo jest klimatyczne, to nie zawiera ono ani daty premiery gry, ani fragmentów rozgrywki.

Na ten moment wiemy tylko tyle, że cel trzeciej części będzie wciąż taki sam – walka z panoszącymi się umarlakami. Akcja State of Decay 3 toczy się wiele lat po apokalipsie zombie, która niemal unicestwiła ludzkość. Choć tym razem nasi przeciwnicy będą znacznie więksi i niebezpieczniejsi. Jak podaje jeden z dziennikarzy Windows Central, wspomniana wcześniej produkcja podobno wygląda bardziej imponująco niż jej poprzednicy, a studio kładzie większy nacisk na warstwę wizualną. Jednak czy to wystarczy, aby u graczy zniknął niesmak po nieudanym debiucie State of Decay 2? Obecnie ciężko to stwierdzić. Warto jeszcze dodać, że gra będzie dostępna dla użytkowników PC oraz konsoli Xbox. Produkcja w dniu premiery pojawi się również w bibliotece Xbox Game Pass. 

A jeśli brakuje Wam adrenaliny i dreszczyku emocji, to zapraszam do przeczytania naszego rankingu najciekawszych gier horrorowych, które mają ukazać się do końca 2024 roku. 

Scroll to Top