Microsoft Flight Simulator – Kraków pełen znanych atrakcji

Kadr z gry Microsoft Flight Simulator

Udoskonalony Kraków trafił do Microsoft Flight Simulator. Za produkcję odpowiada polska firma.

Asobo Studio nieustannie polepsza coś w swoim symulatorze lotów, jednak na sporej mapie wciąż znajdziemy wiele miast z mało szczegółowymi modelami. Wtedy z pomocą przychodzą zewnętrzne firmy i ostatnio w ten sposób do Microsoft Flight Simulator zawitał Kraków, a konkretniej jego udoskonalona wersja. 

Dodatek EPKK KRAKOW MSFS został stworzony przez polską firmę Drzewiecki Design. Znajdziemy w nim takie obiekty jak kościół Mariacki, Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu czy szczegółowy model lotniska im. Jana Pawła II.  Rozszerzenie warte jest 27,06 euro, czyli około 122 złote. To dość wysoka cena, jednak w zamian otrzymujemy w Microsoft Flight Simulator bardzo wiernie odwzorowany Kraków, pełen znanych atrakcji turystycznych. Warto zauważyć, że nie jest to jedyna ciekawa dostępna modyfikacja. Grę możemy również rozszerzyć o pojazdy z kultowych filmów sci-fi

Microsoft Flight Simulator to symulator cywilnych lotów wyprodukowany przez Asobo Studio. Gra obejmuje całą Ziemię i oferuje trzydzieści siedem tysięcy lotnisk. Podstawowa wersja pozwala nam na sterowanie 20 samolotami. Polatać możemy ogromnymi maszynami jak Boeing 747, samolotami akrobacyjnymi czy jednostkami lotnictwa ogólnego pokroju Cessny 172. Symulator bardzo duży nacisk kładzie na realizm. Twórcy usprawnili nie tylko model lotu, ale również wiernie oddano zmienność mas powietrza w pobliżu wysokich budynków czy gór. Ponadto stopień realizmu można dostosować do umiejętności gracza, by zapewnić sobie najprzyjemniejszą rozrywkę. Microsoft Flight Simulator zadebiutował w sierpniu ubiegłego roku. Aktualnie pogracie jedynie na komputerach osobistych, ale gra ma również pojawić się na konsolach Xbox Series X/S.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top