Microsoft opowiedział się po stronie Epic Games Store

Walka Apple z Epic Games Store nadal trwa. Pytanie, jakie nasuwa się na myśl, to: czy ktokolwiek wygra w tym sporze?


Zaledwie kilka dni temu pisałyśmy o sporze pomiędzy Epic Games Store i Apple, a na pole bitwy już zostały wytoczone nowe działa. Gigant z Cupertino poinformował o swoich planach i nie są one zbyt optymistyczne dla fanów Fortnitena platformie iOS. Cóż takiego się stało?

 

Unreal Engine jest silnikiem, na którym opiera się m.in.Fortnite. Na nim pracują deweloperzy i dzięki niemu są w stanie wprowadzać aktualizacje, łatki i panować nad grą. Apple postanowiło odciąć deweloperów od narzędzi, żeby uniemożliwić im kontakt z Fortnite.

 

Z godziny na godzinę sytuacja coraz bardziej się zaognia, można nawet powiedzieć, że do niezłego dymu dołączył całkiem spory ogień, skoro Phil Spencer – szef marki Xbox – napisał tweeta, w którym poinformował, że złożyli wniosek w kalifornijskim sądzie popierający Epic Games Store, ponieważ wspierają twórców, a odcinanie deweloperów od infrastruktury jest co najmniej nie w porządku.

 

Today we filed a statement in support of Epic’s request to keep access to the Apple SDK for its Unreal Engine. Ensuring that Epic has access to the latest Apple technology is the right thing for gamer developers & gamers https://t.co/72bLdDkvUx

— Phil Spencer (@XboxP3) August 23, 2020


Wszyscy wiemy, że Microsoft i Apple toczą ze sobą bitwy i bitewki już od jakiegoś czasu, a ten wniosek nie był czysto altruistyczny względem Epica. Szczególnie, że na iPhone’ach oraz iPadach nie może działać dziecko Microsoftu, czyli Project xCloud, ponieważ – jak oświadczyło Apple – ich chmura narusza wytyczne.

 

W ostatnich godzinach wojna przeniosła się na salę sądową, na której rozstrzygnięto, że Apple nie ma prawa zablokować kont deweloperskich i musi – przynajmniej do chwili rozstrzygnięcia – przywrócić dostęp do Unreal Engine. Nie nakazano jednak, aby Fortnite wróciło do App Store, gdyż – jak powiedziała sędzina prowadząca tę sprawę – Epic Games Store sam może wycofać się ze swojego stanowiska omijania płatności i przywrócić się na tę platformę.

 

Autorka: Rithil

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top