Miłość, prostytucja i Cyberpunk 2077

Plakat promujący grę Cyberpunk 2077

Poznajemy szczegóły odnośnie relacji z NPC-ami w Cyberpunku 2077.

O wrażeniach części dziennikarzy, którzy już poświęcili Cyberpunkowi 2077  16 godzin mogliście poczytać tutaj. Phil Hornshaw, który pisze dla GameSpotu, postanowił zwrócić nieco więcej uwagi na relację z postaciami pobocznymi.

Z informacji przez niego podanych wynika, że w grze nie ma żadnego wskaźnika informującego gracza o stanie jego związku z danym NPC-em. To czy ktoś go lubi, czy nie do końca, wynikać ma wyłącznie z zachowania danej postaci i tego, jak gracza traktuje. Oczywiście możemy poprawić nasze stosunki z postacią X poprzez wykonywanie dla niej misji pobocznych, ale też poprzez odpisywanie na wiadomości, które nam wysyła, czy wybieranie odpowiedniej opcji dialogowej podczas rozmowy, a te nie zawsze są oczywiste.

Ciekawym elementem, na który zwrócił uwagę Hornshaw, są wszechobecne prostytutki. Night City oferuje zatrudnienie dla wielu pań wykonujących najstarszy zawód świata. Gracz za określoną sumę pieniędzy może skorzystać z usług dam do towarzystwa, co zaskutkuje kilkudziesięciosekundowym filmikiem przedstawiającym stosunek V i owej pracownicy sektora prywatnego.

Hornshaw podsumował swoją przygodę w grze jako za krótką, by móc określić, czy romansowanie z jednym NPC-em blokuje możliwość wejścia w relację romantyczną z drugim lub czy dany związek będzie miał wpływ na relację ze zleceniodawcami lub innymi towarzyszami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top