Minecraft i Minionki – nowy dodatek już dostępny

Grafika z dodatku do gry Minecraft Minionki

Kultowy sandbox doczekał się kolejnego pakietu dodatkowej zawartości. Najnowszy dodatek do Minecraft zaprosi do gry Minionki. 

Kilka dni temu na oficjalnej stronie sandboksa od Mojang Studios ogłoszono premierę nowego DLC. Dodatek wprowadzi do gry Minecraft postaci znane z filmów animowanych studia Illumination, czyli Minionki. Pakiet ten powstał na skutek współpracy tych dwóch firm. 

Rozszerzenie Minions x Minecraft pozwoli nam spędzić czas z byłym superzłoczyńcą Gru, Lucy oraz ich córkami. Jednak prawdziwymi gwiazdami programu są oczywiście tytułowe Minionki. Te zabawne żółte stworki pomagają naszym bohaterom w ich przygodach. W pakiecie nie zabraknie też innych filmowych postaci. Do gry trafi również El Macho, Vector czy inni członkowie grupy złoczyńców Vicious 6.

Każdy bohater ma własny zestaw umiejętności, a do walki wykorzystamy znane z animacji gadżety. Do dyspozycji mamy również wiele strojów dla Minionków. Poza tym, jak można zauważyć na zwiastunie, rozszerzenie dodaje filmowe pojazdy. Naszym głównym zajęciem w Minions x Minecraft jest rywalizacja z przeciwnikami Gru. W tym zadaniu pomagają nam wspomniani wcześniej bohaterowie. 

Dodatkową zawartość zakupicie tak jak zwykle na Rynku Minecrafta za 1340 monet. Ponadto to nie pierwszy raz, gdy gra Minecraft otrzymuje dodatek związany z popularną franczyzą filmową. Ostatnie tego typu DLC przenosiło nas do świata znanego z Gwiezdnych Wojen.  

Gwoli przypomnienia dodam jeszcze, że Minecraft to sandboks pozwalający na wiele swobody. Rozgrywka polega na eksplorowaniu lokacji oraz poszukiwaniu materiałów, z których możemy tworzyć co tylko chcemy – budynki, broń czy narzędzia. Wykreowany z trójwymiarowych bloków świat gry obserwujemy najczęściej z perspektywy pierwszoosobowej. W ten tytuł zagracie na komputerach osobistych, konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo 3DS, Nintendo Switch oraz Wii U. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top