Nachodzi Showcase PS5 – czego się dowiemy?

Prezentacja nowej konsoli PlayStation 5

Już w najbliższą środę, 16 września, Sony da graczom z całego świata możliwość uczestniczenia w konferencji on-line, na której po raz kolejny zaprezentuje swoją najnowszą konsolę – PlayStation 5.

Na poprzednich prezentacjach poznaliśmy już wygląd konsoli oraz jej specyfikację – obudowa będzie miała przyjemny, futurystyczny design, a w środku znajdziemy prawdziwe cuda technologii: superszybki dysk SSD i 16 GB pamięci o przepustowości do 448 GB/s. Firma AMD, która zajmie się wnętrzem konsoli zaprojektowała dla niej także zupełnie nową kartę graficzną. Nowością będzie też możliwość wyboru pomiędzy dwiema wersjami konsoli – bez napędu, obsługującą jedynie cyfrowe wersje gier oraz z napędem Blue-ray, który umożliwi miłośnikom kina oglądanie filmów w 4K UltraHD.

Wszystko to kusi graczy, lecz by zdobyć nie tylko serca, ale i portfele fanów konsol należy odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań.

Czego możemy więc spodziewać się na środowym streamie? Z pewnością czterdziestominutowego materiału filmowego, podczas którego dowiemy się więcej na temat nadchodzącej konsoli. W Internecie krążą już spekulacje – niemal pewne jest, że usłyszymy o tytułach ekskluzywnych, które dostępne będą jedynie na PS5, być może zobaczymy także ich zapowiedzi.

Microsoft odkrył już wszystkie tajemnice wokół swoich nowych Xboxów, włącznie z ceną i datą premiery (10 listopada). Pozwala to spekulować, że również te informacje na temat nowej konsoli od Sony poznamy w najbliższą środę. Nieujawnienie tych danych i trzymanie graczy w niepewności mogłoby poskutkować wyższą sprzedażą konsoli od Microsoftu, co z pewnością odbiłoby się na wynikach PS5. W spekulacjach najczęściej jako data premiery pojawia się 20 listopada – tydzień przed świętem dziękczynienia. Gdyby Sony zdecydowało się na ten krok, kontynuowałoby tradycję zapoczątkowaną przez swoje poprzednie konsole, które również ukazywały się na krótko przed tym ważnym dla Amerykanów dniem. Czy faktycznie konsolę będziemy mogli zakupić już w listopadzie oraz czy cena będzie konkurencyjna dla analogicznego produktu od Microsoft – to kwestie, które z pewnością mogą zaważyć na sprzedaży PS5.

Wszystkiego tego możemy dowiedzieć się już w najbliższą środę o godzinie 22.00.

Autorka: Katarzyna „Dea” Mikołajczewska-Modrzejewska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top